Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Misokitsy to uboga osada, zamieszkana przez plemiona animistyczne. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Misokitsy to uboga osada, zamieszkana przez plemiona animistyczne. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Przy tej współpracy zobaczycie potęgę wiary - powiedział do przedstawicieli Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej biskup Marie Fabien z Morondavy na Madagaskarze.
Ekipa z Polski przywiozła na Madagaskar sprzęt medyczny, szkolny a także pieniądze na budowę szkoły i kościoła w Misokitsy.

Biskup Fabien powiedział, że diecezja Morondava jest jedną z najbardziej ubogich na wyspie. - Pierwsze, co chciałem realizować, to to, co potem Franciszek powiedział, że trzeba iść do ubogich. To jest od początku motto mojego posługiwania biskupiego. Nie można żyć oddalonym od ich problemów, od ich rzeczywistości - stwierdził bp Fabien.

Ksiądz Paweł Płaczek, odpowiedzialny za misję w Szczecinie powiedział, że wizyta w Morondavie to początek współpracy z Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską. - Jest tu potworna bieda, dlatego rodziców nie stać na to, żeby utrzymały dzieci i puściły do szkoły. Dlatego my jako diecezja będziemy chcieli im w tym pomóc. Pierwszym naszym punktem będzie budowa szkoły i kościoła na Madagaskarze w Misokitsy - zapowiada ks. Płaczek.

Misokitsy to uboga osada, zamieszkana przez plemiona animistyczne, które praktykują swoje plemienne wierzenia. Budowa szkoły i kościoła zostanie ukończona w przyszłym roku.
Biskup Fabien powiedział, że diecezja Morondava jest jedną z najbardziej ubogich na wyspie.
Ksiądz Paweł Płaczek, odpowiedzialny za misję w Szczecinie powiedział, że wizyta w Morondavie to początek współpracy z archidiecezją szczecińsko-kamieńską.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty