Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. CBA
Fot. CBA
Cztery osoby zatrzymane przez CBA w związku z działaniem na szkodę Grupy Azoty Zakładów Chemicznych w Policach. Chodzi o oszustwo na kwotę ponad 87 milionów złotych.
Zatrzymani byli związani ze spółką zbywającą akcje afrykańskiej spółki wydobywającej i poszukującej surowców mineralnych w Afryce na rzecz ZCH Police - czytamy na stronie internetowej prokuratury.

- Do tej sprawy zatrzymaliśmy 4 osoby. Byłego prezesa i 3 udziałowców jednej z wrocławskich spółek. Podczas śledztwa ustalono, że do oszustwa doszło miedzy innymi poprzez zawyżanie wartości senegalskiej spółki. Zatrzymane osoby trafią do prokuratury w Szczecinie i tam usłyszą zarzuty - poinformował Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zdaniem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie działania zatrzymanych miały charakter zorganizowany, a sprawcy mieli świadomość, że wprowadzają nabywców w błąd. W ocenie śledczych cena oferowanych udziałów była zawyżona i ich faktyczna wartość wynosiła nie więcej niż 5 milionów złotych.

W sprawie komentarza nie udziela Grupa Azoty Police odsyłając do CBA.
- Do tej sprawy zatrzymaliśmy 4 osoby. Byłego prezesa i 3 udziałowców jednej z wrocławskich spółek. Podczas śledztwa ustalono, że do oszustwa doszło miedzy innymi poprzez zawyżanie wartości senegalskiej spółki. Zatrzymane osoby trafią do prokuratury w Szc
źródło: https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4296,Dzialali-na-szkode-Zakladow-Chemicznych-Police-SA-Zatrzymalo-ich-CBA.html

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty