Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Szarpali i bili 27-latka z Gryfina w Nowym Czarnowie. Brutalny policjant z gryfińskiej policji został aresztowany za swoje zachowanie - zarówno on, jak i jego partner z patrolu zostali zawieszeni w służbie.
Informację opublikowała Gazeta Gryfińska (egryfino.pl) oraz lokalny portal igryfino.pl. Na nagraniu z monitoringu widać jak 27-latek siedzi na ławce przed sklepem w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Kiedy mężczyzna zauważył dwóch policjantów wysiadających z radiowozu postanowił odejść. Jak mówi na łamach portalu igryfino: "Przyznaję, że byłem nietrzeźwy, ale nie wszczynałem żadnych awantur". Jeden z policjantów postanowił siłą posadzić 27-latka znów na ławce, szarpiąc i kopiąc pijanego mężczyznę.

Komendant powiatowy policji w Gryfinie jest zbulwersowany postawą dwóch funkcjonariuszy interweniujących w Nowym Czarnowie. Wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie: "Funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji - wskazuje na to zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza."

Jeden z policjantów został tymczasowo aresztowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty