Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Radio Szczecin
Fot. Radio Szczecin
Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej różnego rodzaju zarzutów pod adresem Radia Szczecin, w tym dziennikarzy przygotowujących materiały o nieetycznych działaniach w szpitalu w Szczecinie Zdunowie w czasie, gdy tam pracował i później, gdy nim kierował profesor Tomasz Grodzki, oświadczam:
- wszystkie materiały zostały przygotowane z należytą starannością i zgodnie z kodeksem etyki dziennikarskiej;

- wszystkie materiały zostały zweryfikowane merytorycznie. Osoby, które zdecydowały się opowiedzieć o korupcyjnych praktykach w szpitalu w Szczecinie Zdunowie, są nam znane z imienia i nazwiska. Nie są zatem anonimowe. Dwie osoby, które wystąpiły na naszej antenie, ujawniły swoje dane osobowe i wizerunek;

- żaden z materiałów reporterskich nie powstał na „polityczne zamówienie ani z czyjejkolwiek inspiracji”;

- żadna z osób, które wystąpiły w materiałach nie była do tego przez nas zmuszana, żadnej nie oferowaliśmy w zamian jakichkolwiek korzyści i wbrew twierdzeniom posła Roberta Kropiwnickiego (w dniu 15 stycznia 2020 roku w programie „Gość Wiadomości” na TVP1) nie oferowaliśmy nikomu 5 tysięcy złotych za „szkalowanie profesora Tomasza Grodzkiego”. Marszałek Senatu również nigdy tak nie powiedział;

- od posła Roberta Kropiwnickiego, zgodnie z obowiązującym prawem, będziemy domagali się udowodnienia twierdzenia, którym podzielił się w środowy wieczór.


Przemysław Szymańczyk,
Redaktor Naczelny Radia Szczecin


Fragment programu "Gość Wiadomości" w TVP i TVP Info 15 stycznia 2020 roku.
Fragment programu "Wszystko na Gorąco" w Radiu Szczecin i oświadczenie Redaktora Naczelnego Radia Szczecin Przemysława Szymańczyka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty