Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: twitter.com / #duda2020
Źródło: twitter.com / #duda2020
Źródło: twitter.com / #duda2020
Źródło: twitter.com / #duda2020
Prawo i Sprawiedliwość poprze Andrzeja Dudę w walce o reelekcję w wyborach prezydenckich - ogłosił na konwencji w Warszawie prezes PiS, Jarosław Kaczyński.Decyzję jednomyślnie podjęła Rada Polityczna PiS.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że za poparciem jego ugrupowania dla Andrzeja Dudy w walce o prezydencką reelekcję zdecydowały trzy przesłanki - droga, jaką przebył do objęcia urzędu w 2015 roku, sposób wypełniania funkcji prezydenta i przewidywania na przyszłość. W warszawskiej Hali Expo trwa konwencja wyborcza ugrupowania, która inauguruje prezydencką kampanię Andrzeja Dudy.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że droga Andrzeja Dudy do objęcia urzędu prezydenta w 2015 roku była skupiona na pracy. Przypomniał, że Andrzej Duda pracował dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że decyzja Andrzeja Dudy o kandydowaniu na urząd prezydenta w poprzedniej kampanii wyborczej była aktem odwagi i determinacji. Lider ugrupowania przemawiał podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Andrzej Duda nie był pierwszym wyborem partii na kandydata w kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Zaznaczył, że po porównaniu go z innymi politykami, PiS nie miało wątpliwości, że jeśli Andrzej Duda zaryzykuje, to będzie jedynym z szansą na wygraną.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Andrzej Duda zapoczątkował zmianę, dzięki której Polska poszła do przodu. W warszawskiej Hali Expo trwa konwencja wyborcza ugrupowania, która inauguruje prezydencką kampanię Andrzeja Dudy.

Jestem przekonany, że przez 5 lat prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest politykiem wiarygodnym - powiedział w TVP Info po konwencji wyborczej PiS europoseł Joachim Brudziński szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Brudziński dodał, że konwencja wyborcza PiS to początek „pokornego marszu” po zwycięstwo.

- Wybory nie wygrywa się konwencjami, nie wygrywa się tylko i wyłącznie profesjonalną kampanią, ale wygrywa się wiarygodnością i ciężką pracą. Taką ciężką pracę chcę obiecać, jako jeden ze sztabowców prezydenta - mówił Brudziński.

Zastępca rzecznika prasowego ugrupowania Radosław Fogiel mówi, że dzisiejsza konwencja nakreśli ramy kampanii Andrzeja Dudy.

- To będzie kampania aktywna, kampania bliska Polakom kampania rozmów z wyborcami, słuchania ich przede wszystkim, pan prezydent będzie chciał poruszać w niej sprawy, które są dla Polaków istotne, te, z których można być już dumnym, i te, którymi będzie się chciał zająć w sposób szczególny w nadchodzących pięciu latach.

Konwencja odbędzie się w stołecznej Hali Expo. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12. Wcześniej rada polityczna PiS wyrazi poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
Jarosław Kaczyński ogłasza poparcie dla Andrzeja Dudy
Premier Mateusz Morawiecki o Andrzeju Dudzie
Prezes PiS o Andrzeju Dudzie sprzed lat
Prezes PiS o walce Andrzeja Dudy o wybory prezydenckie

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty