Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Zmieniają się numery telefonów stacjonarnych i komórkowych do komend Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do danej jednostki Policji, od poniedziałku należy wybrać numer kierunkowy 47.
- Dodatkowo w obszarze województwa zachodniopomorskiego na klawiaturze telefonu wbić musimy numer 78 i pięć ostatnich cyferek z obowiązującego obecnie numeru danej komendy - mówi podkomisarz Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Na wdrożenie nowych numerów telefonów mamy pół roku. Sukcesywnie będą wdrażane w poszczególnych jednostkach. Na tą chwilę, dla wszystkich osób, które będą usiłowały się dodzwonić, a takie sytuacje mogłyby mieć miejsce, że jeszcze nie dodzwonią się po nowemu, zapewniamy, że działają stare numery i zawsze ktoś odbierze i będzie służył pomocą.

Nowa, ujednolicona numeracja telefoniczna objęła wszystkie jednostki organizacyjne Policji w kraju.
- Dodatkowo w obszarze województwa zachodniopomorskiego na klawiaturze telefonu wbić musimy numer 78 i pięć ostatnich cyferek z obowiązującego obecnie numeru danej komendy - mówi podkomisarz Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty