Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Po wielu miesiącach przerwy, kierowcy mogą już swobodnie pokonywać odcinek od ulicy Okulickiego w Szczecinie, aż do skrzyżowania w kierunku Ostoi i Rajkowa.
To oznacza, że pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej, łączącej Szczecin ze Stobnem, powoli zbliża się do końca - mówi Magdalena Sochanowska ze Starostwa Powiatowego w Policach.

- Dopuszczony został ruch kierowców bez ograniczeń na tym odcinku, do położenia została jeszcze warstwa ścieralna nawierzchni bitumicznej i oczywiście wszystkie roboty brukarskie. One już natomiast nie powodują takiej sytuacji, żeby droga miała być zamknięta dla kierowców. W związku z tym, ten ruch został dopuszczony. Na pierwszym odcinku będzie wykonany chodnik, plus ścieżka rowerowa - informuje Sochanowska.

W kolejnym etapie zamknięty dla ruchu kierowców zostanie odcinek od skrzyżowania w kierunku Ostoi, aż do skrzyżowania w kierunku Mierzyna. Dostępny on będzie tylko dla kierowców dojeżdżających do własnych posesji.

Całkowicie przebudowaną drogą ze Stobna do Szczecina kierowcy pojadą w połowie października. Koszt inwestycji to ponad 13 milionów złotych.
- Na pierwszym odcinku będzie wykonany chodnik, plus ścieżka rowerowa - informuje Sochanowska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty