Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Międzyzdroje gotowe do sezonu letniego, lokalne władze zadbały o bezpieczeństwo turystów w dobie koronawirusa.
By zachować dystans między plażowiczami, powstała sektorowa plaża. Znajduje się tuż przy molo. Gmina wybudowała nad brzegiem morza specjalne wygrodzenia, dla każdej rodziny przewidziano kawałek plaży o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Z każdej strony ograniczona jest sznurem.

- Sezon kąpielowy, Międzyzdroje gotowe, 2020, zapraszamy. Pomimo nieszczęśliwych historii z koronawirusem, Międzyzdroje czekają na turystów - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. - W tym roku mamy rozwiązanie sektorowe. Plaża bezpieczna z zachowaniem tzw. społecznych odległości. Pierwszy obszar to będzie blisko 120 metrów i ponad 100 takich miejsc. Zobaczymy, jaka będzie reakcja wczasowiczów. Jeśli wszystkim się to spodoba, to będziemy konsekwentnie wydłużać, zarówno w stronę zachodnią, jak i wschodnią.

- Przy parawanach wygląda chyba estetyczniej. Ważne, żeby było bezpieczniej - oceniają turyści.

Międzyzdroje próbują też przyciągnąć do siebie turystów. Ruszyła kampania „Między nami Międzyzdroje". Spoty promocyjne można zobaczyć w telewizji i internecie: na portalach turystycznych i w mediach społecznościowych. Do współpracy zaproszeni zostaną także blogerzy.

Kampania kosztuje pół miliona złotych. To między innymi środki, które gmina wydałaby na zorganizowanie Festiwalu Gwiazd, który jest odwołany. Blisko 80 procent dochodu gminy pochodzi z turystyki.
Międzyzdroje gotowe do sezonu letniego, lokalne władze zadbały o bezpieczeństwo turystów w dobie koronawirusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty