Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wynikiem 2:2 zakończył się mecz rozgrywany na stadionie przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni nadal bez zwycięstwa w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Szczecinianie w niedzielę zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 2:2 w 34 kolejce rozgrywek.
Do przerwy portowcy po bramkach Kamila Drygasa i Adama Frączczaka z rzutu karnego prowadzili 2:0. Duma Pomorza od 17. minuty grała w osłabionym składzie, bo drugą żółtą - i w konsekwencji czerwoną - kartkę otrzymał rozgrywający setny mecz w Ekstraklasie Hubert Matynia.

Jagiellonia wykorzystała przewagę liczebną w końcówce niedzielnego spotkania. W 82. minucie kontaktowego gola strzelił Czech Tomas Prikryl, a do remisu - w doliczonym czasie gry - z rzutu karnego doprowadził Chorwat Jakov Puljić.

Kapitan Pogoni, Adam Frączczak był zawiedziony końcowym wynikiem i brakiem zwycięstwa.

- Marzyliśmy o zwycięstwie, ale ta czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. W końcówce meczu trochę brakło nam sił. Jagiellonia to wykorzystała, szczęście, że nie strzelili sytuacji na 3:2, bo wtedy nie byłoby słów. Jesteśmy po raz kolejny zawiedzeni, bo zostawiliśmy na boisku kupę zdrowia i charakteru, żeby spotkanie wygrać, a się nie udało. Szkoda, będziemy starali się odnieść zwycięstwo w następnym spotkaniu - mówił.

Po niedzielnym remisie z Jagą ekipa trenera Kosty Runjaića nadal zajmuje 8. miejsce w tabeli.

W kolejnym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin - za tydzień na wyjeździe - zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, który w niedzielę przegrał w Gliwicach z Piastem 0:1.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

Gole:
1:0 - Kamil Drygas 3’
2:0 - Adam Frączczak 35’ (k.)
2:1 - Tomas Prikryl 82’
2:2 - Jakov Puljić 90’ (k.)

Pogoń Szczecin:
1. Dante Stipica - 22. David Stec, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 15. Hubert Matynia - 16. Santeri Hostikka (77. Ricardo Nunes 23’), 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (28. Tomas Podstawski 73’), 54. Maciej Żurawski (2. Jakub Bartkowski 46’), 27. Sebastian Kowalczyk - 9. Adam Frączczak [C]

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz - 2. Andrej Kadlec( 27. Bartłomiej Wdowik 57’), 17. Ivan Runje, 25. Bogdan Tiru (5. Dawid Szymonowicz 21’), 7. Jakub Wójcicki - 14. Tomas Prikryl, 26. Martin Pospisil, 6. Taras Romanchuk [C], 11. Jesus Imaz (10. Juan Camara 62’), 31. Bartosz Bida - 21. Jakov Puljic.

Żółte kartki: Matynia, Stec, Nunes - Wdowik, Runje, Bida

Czerwona kartka:
Hubert Matynia (za drugą żółtą, 17’)
- Jesteśmy po raz kolejny zawiedzeni, bo zostawiliśmy na boisku kupę zdrowia i charakteru, żeby spotkanie wygrać, a się nie udało. Szkoda, będziemy starali się odnieść zwycięstwo w następnym spotkaniu - mówił Frączczak.