Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. CBŚP
Nawet 76 milionów złotych mógł wyłudzić ze Skarbu Państwa watowski gang rozbity przez policjantów ze szczecińskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.
Dziewięć osób zatrzymano, sześć tymczasowo aresztowano. Są podejrzane o obrót fałszywymi fakturami, tak zwaną karuzelę watowską i pranie pieniędzy. Zatrzymani za te przestępstwa finansowe ukrywali kilkadziesiąt tysięcy złotych w bębnie pralki. CBŚP zabezpieczyło też siedem luksusowych samochodów o wartości dwóch i pół miliona złotych.

Z informacji śledczych wynika, że w wyłudzanie VAT były zamieszane cztery biura rachunkowe i 16 spółek świadczące usługi budowlane, outsourcing, wynajem pojazdów i pośrednictwo w zatrudnieniu. Fałszywe dokumenty opiewały na łączną kwotę 476 milionów złotych.

- Członkowie tej grupy są podejrzani o to, że wystawiali faktury VAT poświadczające nieprawdę, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Na tej podstawie nie opłacano należnych kwot podatku VAT, a także występowano o nienależne zwroty - wyjaśnia Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

W szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej postawiono zatrzymanym zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzania podatków, wystawiania i przyjmowania nierzetelnych faktur. Grozi im nawet 25 lat więzienia. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych aresztowań.
Ralacja IAR.
Mówi Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego.
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty