Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Andrzej Duda to najlepszy wybór dla Pomorza Zachodniego - podkreślają politycy PiS i prezentują listę inwestycji, które stały się faktem dzięki współpracy rządu z prezydentem Polski.
To między innymi nowe bloki gazowe w elektrowni Dolna Odra, pogłębianie toru wodnego, tunel w Świnoujściu, rozbudowa Gazoportu, budowa fabryki polimerów w Policach czy ponad pół miliarda złotych na nowoczesne centrum dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Poseł Artur Szałabawka zestawił rozwój Pomorza Zachodniego za kadencji obecnego prezydenta z deklaracją Rafała Trzaskowskiego, że będzie "wypalał żelazem to, co zrobił PiS"

- Elektrownia Dolna Odra nie istniałaby, bo po przejęciu władzy przez PO-PSL ta elektrownia została przeznaczona "do wygaszenia" - przypomniał Szałabawka.

Wojewoda Tomasz Hinc zwracał uwagę na ponad 5 miliardów złotych z 500+ i kolejne setki milionów na inne programy społeczne w regionie - "Dobry Start" czy "Posiłek w Szkole i w Domu"

- Przypomnę, że polityka naszych poprzedników w ogóle omijała sferę społeczną - zauważył.

Poseł Czesław Hoc mówił o prawie 600 mln zł na Uniwersyteckie Centrum Onkologii PUM w Szczecinie.

- Przy współpracy pana prezydenta Dudy spłynęły potężne pieniądze do mojej Alma Mater - podkreślił Czesław Hoc.

Politycy PiS zwracali także uwagę, że to dzięki wspólnej polityce rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy niemal o połowę zmniejszyło się bezrobocie w naszym regionie.
Andrzej Duda to najlepszy wybór dla Pomorza Zachodniego - podkreślają politycy PiS. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Duda to najlepszy wybór dla Pomorza Zachodniego - podkreślają politycy PiS. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 19 komentarzy

stępkę? Żartownisie. Na Pomorzu są mocne tradycje wolnościowe i solidarnościowe. Nigdy żadne Pomorze nie zagłosuje na bolszewików.
cyt. "Politycy PiS zwracali także uwagę, że to dzięki wspólnej polityce rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy niemal o połowę zmniejszyło się bezrobocie w naszym regionie." - to znaczy co takiego zrobili w tym kierunku? Slogan za sloganem....
Ciągle się uczy! Ciągle pracuje!
Wszystkiego przypilnuje
i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki.
To nie ludzie – to wilki!
♪♪♫ Łubu-dubu! Łubu-dubu! ♫♫♪
Gdyby tutaj były prawdziwe tradycje wolnościowe i solidarnościowe, to nikt nigdy nie zagłosowałby na partie, które popierają przywileje funkcjonariuszy reżimu komunistycznego, który niszczył zwolenników takich tradycji, a także dzieci działaczy PZPR, czy innych TW...
Prezydent RP jest nie po to by "załatwiać" partykularne interesy w takim czy innym regionie . Prezydent musi dbać o Polskę w całym kształcie , strzec Konstytucji i trójpodziału władzy , dbać o wspólnotę, spajać a nie dzielić naród, godnie reprezentować na zewnątrz. Oczywiście miło jest , że Zachodniopomorskie ma trochę inwestycji ale wynika to ze strategii gospodarczej a nie z altruizmu polityków.
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie prezydentura Dudy, tylko Kaczyńskiego.
@ Stetinensis ... 100 % racja ;Niestety ten region został po II WŚ obsadzony taką agenturą komunistyczną która , była szczęśliwa możliwością wyjazdów do NRD czym imponowała i wzbudzała zazdrość w innych rejonach PRL-u. Dziś zbieramy tego żniwa , gdzie ich potomkowie nie mają pojęcia co to znaczy WOLNOŚĆ ; dla nich to możliwość wyjazdu do Niemiec na szparagi - bo też zaimponują innym w RP znajomością niemieckiego a zwłaszcza Das ist !
Żeby to zależało od ludzi mieszkających na naszym pomorzu... to Duda nigdy by nie został prezydentem RP!
Teraz nad urną będą dziać się cuda!
Wybierzesz Kaczyńskiego, głosując na DUDA.
@ Nowak...
Już słyszałem taką wersję ; jak wygra DUDA to wiadomo że przegrał , ale PIS ma PKW więc sfałszują ... O co w tym chodzi ; przecież lekarze przyjmują .
@Nomis - coś w tym jest...
Bo to dzięki PiS w Polsce rządzą tacy goście, którzy zostali skazani za kłamstwa i tacy, co skazani zostali za fałszowanie dokumentów.
Więc coś na rzeczy jest...
...więc mają stosowne kompetencje potwierdzone sądownie
@Nomis
Ta agentura to Pan Zaremba którego wnuka PiS obsadził a prezesa Gryfii? To są te agenturowe dzieci?
do Stetinesis:

Czyżbyś już zapomniał, że to między innymi Szczecin walczył o wolność dla Polaków? Wymazujesz karty historii, czy jak? Zapomniałeś, że to mieszkańcy Szczecina podpalili budynek KW PZPR? Ja rozumiem, że na ziemiach wyzyskiwanych były też silne struktury robotnicze i przesiedlonym ludem łatwiej było manipulować niż krakowską inteligencją, ale to tutaj, a nie w Krakowie, czy na jakimś Podkarpaciu walczono o wartości, które teraz PiS przedeptuje. O wolność, o wybór. A Poznań to też dla Ciebie jakiś bastion bolszewików? Hmmmm? Ten Poznań walczący i wolnościowy?
Miernoty. Ale prezes nie jest idiotą , niestety. Tyle ile szkód narobiliście w strukturach i dla młodych działaczy poza kolesiostwem, to bardziej towarzysze z SLD i po pomagają. Żałosne. Panie Prezesie - cała kadra lokalnego PiS do wymiany. Inaczej porażka. Najbardziej boli że nie chcą budować struktur dla Polski iże to miernota.
Mierni ale wierni...
Szałabawka to już wstydu nie ma. Strażnik miejski co może wiedzieć o gospodarce ,inwestycjach, przemyśle stoczniowym... tyle samo co Zaremba
za TUSKA nic dla SZCZECINA nie BYŁO !!!!!!!
Trzaskowski idź pan ... !!!!
@ Kowalski - taa, a S6 to amerykanie zrzucili na region - jak kiedyś stonkę na ziemniaki :P

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty