Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Teatr Polski w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Teatr Polski w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Już 14 osób z Teatru Polskiego w Szczecinie ma koronawirusa. Badania potwierdziły Covid-19 u kolejnych pracowników. To aktorzy, pracownicy techniki i administracji.
Ognisko choroby wykryto w placówce w poniedziałek. W kwarantannie jest około 40 osób. Chory jest m.in. Piotr Bumaj. Aktor Teatru Polskiego przebywa w domu. - Było ciężko, jest lepiej. Z objawów, które były dla mnie bardzo niepokojące, ale też dziwne, to że straciłem smak i węch. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i wrócimy jak najszybciej do pracy - podkreśla Bumaj.

- Pracownicy wciąż są testowani pod kątem koronawirusa - informuje zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Szczecinie Aleksandra Kopińska-Szykuć. - Chcemy zdiagnozować cały zespół, żebyśmy wiedzieli, w którym momencie jesteśmy. Żeby przerwa w teatrze nie trwała bardzo długo. Zobaczymy, które spektakle być może możemy ruszyć, bo szczęśliwie dla naszego Teatru Polskiego, ten spektakl grały młode osoby i była to zupełnie inna scena niż ta, na której w tej chwili funkcjonujemy.

Teatr będzie zamknięty do 15 października. Teraz trwa dezynfekcja widowni, sceny i innych pomieszczeń teatru.

Dyrekcja Teatru przekazała listę widzów weekendowego spektaklu do sanepidu.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty