Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Dziennikarki Radia Szczecin Agata Rokicka i Paulina Zaremba nagrodzone w Konkursie Grand PiK 2020.
Agata Rokicka otrzymała nagrodę specjalną, wyróżniono jej pracę „Przetrwać burzę”. Uzasadniając przyznanie nagrody członkowie jury napisali:

„Audycja „Przetrwać burzę” jest wybitna zarówno pod względem artystycznym, jak i merytorycznym. Słuchowisko zbudowane na napięciu pomiędzy wypowiedziami bohaterki Danuty Szyksznian-Ossowskiej zawierające opis zdarzeń z tamtych czasów i jej wspomnień zapisanych w książce „Wileńska łączniczka AK” jest znakomitą opowieścią o losie dziewczyny z polskich kresów”.

Natomiast w Akademickim Konkursie Artystycznych Form Radiowych doceniono reporterski debiut Pauliny Zaremby pt. „Mówili na mnie Zdzisław Boss”. Członkowie jury uznali prace za: „udaną próbę ukazania całej biografii wybranego bohatera”. Doceniono również: „dobór wybranych nagrań archiwalnych, cytatów z audycji informacyjnych i efektów dźwiękowych z planu opowieści”.

Główną nagrodę w tegorocznym konkursie Grand PiK otrzymali Cezary Galek z Polskiego Radia Zachód oraz Kamila Litman z Polskiego Radia Łódź. Nagrody i wyróżnienia wręczono w czwartek wieczorem w Bydgoszczy na gali organizowanej przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty