Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Kultywowanie tradycji wsi polskiej, kształtowanie postaw patriotycznych czy też wspólne starania o zachowanie tradycyjnych odmian i gatunków roślin uprawnych. To głównie założenia listu intencyjnego podpisanego we wtorek pomiędzy Centrum Edukacji Ogrodniczej w szczecińskich Zdrojach, a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.
W uroczystości wziął udział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński.

- Obok działań czysto edukacyjnych, szczecińska szkoła planuje także i te praktyczne - mówi dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie Lila Pławińska-Kopeć. - Będziemy współpracować w zakresie organizowania różnego rodzaju kiermaszów, wystaw, seminariów, warsztatów, a także przede wszystkim to, co chyba ucieszy dzieci i młodzież, konkursów o tematyce związanej ze wsią polską, z ogrodnictwem, rolnictwem i wszystkim co się z tym kojarzy.

Centrum Edukacji Ogrodniczej w szczecińskich Zdrojach od 1 stycznia jest placówką podległą bezpośrednio Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Obok działań czysto edukacyjnych, szczecińska szkoła planuje także i te praktyczne - mówi dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie Lila Pławińska-Kopeć.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty