Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Chociaż nie wszyscy radni zgadzają się z zaproponowaną przez urzędników nową lokalizacją dla inwestycji, to ostatecznie radni podjęli uchwałę otwierającą drogę do budowy nowego przytuliska.
Nowe schronisko ma powstać kilkaset metrów od obecnego, które miało być tymczasowym, a funkcjonuje od kilkunastu lat. Obecnie zwierzęta przebywają jednak w zewnętrznych klatkach lub blaszanej hali.

Nowe, lepsze warunki mają otrzymać przy ulicy 6. Dywizji Piechoty w sąsiedztwie rzeki Parsęty i ogródków działkowych. I właśnie na sąsiedztwo działkowców w czasie sesji zwracała uwagę część radnych.

Renata Brączyk i Piotr Rzepka wskazywali, że nikt z radnych nie jest przeciwnikiem nowego schroniska, natomiast urzędnicy powinni poszukać miejsca bardziej na uboczu miasta.

- To schronisko nie będzie na jedną, dwie, trzy dekady, ale na dłuższy czas. I w jaki sposób my będziemy widzieli tę przyszłość w tym miejscu, gdzie Kołobrzeg chce się rozszerzać... - Nie samo funkcjonowanie schroniska, ale także jego budowa według działkowców może być uciążliwa - mówili.

Prezydent Anna Mieczkowska tłumaczyła, że miasto nie dysponuje inną działką, która spełnia warunki budowy schroniska.

- Nie ma takiego miejsca na terenie miasta, które moglibyśmy wyznaczyć i wskazać jako alternatywne, drugie - zaznaczyła.

Ostatecznie radni podjęli uchwałę dotyczącą zmian w planie zagospodarowania, dzięki której schronisko powstanie we wskazanej lokalizacji. Pieniądze na ten cel już zostały zabezpieczone, a inwestycja za 6 milionów złotych uzyskała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5 mln zł.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty