Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Tysiąc osób dziennie będzie mogło zaszczepić się w nowym miejscu w Szczecinie, na tyle przygotowany jest personel. Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w sali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Sowińskiego.
- Na razie preparaty jednak będzie otrzymywało 400 osób na dobę, bo na tyle pozwalają dostawy - mówi prof. Beata Karakiewicz, dyrektor Szczecińskiego Centrum Zdrowia, który odpowiada za prowadzenie miejsca. - 400 szczepień dziennie to dobry start, bo tak zaczynaliśmy na Netto Arenie w szpitalu tymczasowym, a dochodzi tam do 1-1,6 tys. szczepień dziennie. U nas też do tego dojdzie.

Od rana przyjmowani są pierwsi pacjenci, jak mówią wszystko przebiega sprawnie i bez kolejek.

- Super. Fajnie zorganizowane. Prowadzą pod sam punkt. Nie ma kolejki. Od razu zostałem obsłużony. Wszystko przebiegło sprawnie. Byłam przed czasem. Duża pomoc, wszystko w porządku - mówili szczecinianie.

Punkt będzie działać siedem dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.
- Na razie preparaty jednak będzie otrzymywało 400 osób na dobę, bo na tyle pozwalają dostawy - mówi prof. Beata Karakiewicz, dyrektor Szczecińskiego Centrum Zdrowia, który odpowiada za prowadzenie miejsca.
Od rana przyjmowani są pierwsi pacjenci, jak mówią wszystko przebiega sprawnie i bez kolejek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty