Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia 12BZ i Wojciech Ochrymiuk. Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Kilkuset żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina powróciło z ćwiczenia "Dragon".
Oprócz strzelania czy obsługi sprzętu, mundurowi spotykali się także z mieszkańcami wschodniej Polski, żeby zachęcać do wstąpienia w szeregi "Błękitnej" Brygady.

Żołnierze brali udział w kilku scenariuszach. Zakładały one między innymi udzielanie pierwszej pomocy, eskortowanie tłumu czy szybką reakcję na powstanie zamieszek - tłumaczy kapitan Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

- Ćwiczyliśmy na terenie Warmii i Mazur przez dwa tygodnie. Teren nie jest aż tak dobrze znany, jak chociażby Poligon Drawski. To jest dla nas nowe i bardzo ważne doświadczenie. Ćwiczenie jak każde było wypełnione różnymi zadaniami. Nie nudziliśmy się, bo realizowaliśmy różnie strzelania, działania taktyczne, ale też położyliśmy duży nacisk, na współpracę ze społeczeństwem. W kilku miejscowościach udało nam się zorganizować pokazy nowoczesnego uzbrojenia. Mieszkańcy Warmii i Mazur mogli dotknąć i zobaczyć rosomaki czy sprzęt łączności - opowiada Łukaszewski.

Szczecińska jednostka przygotowuje kolejną zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego do Libanu. Żołnierze polecą tam pod koniec sierpnia.
- W kilku miejscowościach udało nam się zorganizować pokazy nowoczesnego uzbrojenia. Mieszkańcy Warmii i Mazur mogli dotknąć i zobaczyć rosomaki czy sprzęt łączności - opowiada Łukaszewski.
Fot. 12BZ
Fot. 12BZ

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty