Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szatnie, sauna, siłownia i sala konferencyjna. Tak wygląda nowy budynek klubowy piłkarek Olimpii i piłkarzy Stali Szczecin.
Obiekt powstał w miejscu starych boisk przy ulicy Bandurskiego i od wtorku jest już w pełni funkcjonalny.

Oprócz nowego budynku, drużyny piłkarskie mają tu do dyspozycji także dwa nowe boiska - jedno z naturalną, a drugie ze sztuczną nawierzchnią. We wtorek, po raz pierwszy trenowały na nich piłkarki Olimpii Szczecin.

Jak przyznaje trener Adam Gołubowski, obiekt ten podniesie jakość treningów i tym samym jakość sportową jego drużyny.

- Sam obiekt jeszcze będziemy poznawali, jego wszystkie zakamarki. Pierwszy raz weszliśmy do szatni, więc dla nas to jest inny świat. Trzeba by było zrozumieć nasz odczucia, żeby wejść na ten stary obiekt na Bandurskiego. Wchodził tam, ten kto musiał, w końcu czujemy się godnie i wszystko jest tak, jak powinno wyglądać - tłumaczy Gołubowski.

Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta Szczecin przyznaje, że nowy obiekt ma już wszystkie konieczne pozwolenia i od sierpnia będą mogły być tu rozgrywane mecze Ekstraligi Kobiet.

- Mieliśmy wizytację z Polskiego Związku Piłki Nożnej, z komisji ds. licencji, nie było żadnych zastrzeżeń. Obiekt jest ogrodzony, oświetlony, są parkingi - można dojechać, zostawić samochód. Można też usiąść na krzesełku, kibicować i obserwować spotkania przy sztucznym świetle - dodaje Sadowski.

Prace, przy budowie nowego stadionu, prowadziło konsorcjum firm ze Szczecinka i Mielca. Koszt całej inwestycji to prawie 15 milionów złotych.
- Wchodził tam, ten kto musiał, w końcu czujemy się godnie i wszystko jest tak, jak powinno wyglądać - tłumaczy Gołubowski.
- Można też usiąść na krzesełku, kibicować i obserwować spotkania przy sztucznym świetle - dodaje Sadowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty