Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sytuacja na drogach regionu.
Godzina 22:00
Jeśli wracacie znad morza do Szczecina, to musicie się przygotować na to, że mocno zwolnicie na wysokości węzła Rzęśnica. Tam w dalszym ciągu korek po zderzeniu dwóch samochodów sprzed czterech godzin. Zator nie jest już tak spektakularny jak jeszcze dwie godziny, czy godzinę temu, ale nadal kierowcy zatrzymują się za Kliniskami. Płynnie przejedziemy przez przez Pucice i Załom.

Godzina 21:00
Służby udrożniły już przejazd na węźle Rzęśnica, widać jak korek po wypadku sprzed trzech godzin powoli się rozładowuje, ale wciąż samochody zatrzymują się na wysokości zjazdu na Kliniska. Część kierowców wybrała ratunek okolicznymi drogami - właśnie przez Kliniska, Pucice, a nawet dalej - Lubczynę i Pucice.

Około godziny 18 na wysokości zjazdu w Chociwelkę zderzyły się dwa samochody osobowe. Z informacji przekazanych przez służby drogowe wynika, że dwie osoby zostały poszkodowane. Droga na Szczecin była całkowicie zablokowana. Teraz ruch wraca
powoli do normy.

Godzina 20:00
Zator przed węzłem Rzęśnica na S3 wydłużył się do 5-6 kilometrów. Z map drogowych wygląda, że posłuchaliście naszej rady i szukacie ratunku przez Rurzycę i Kliniska - a także przez Lubczynę. Tam też są korki, ale przynajmniej z perspektywą minimalnego choćby ruchu.

Godzina 19:00
Korek po wypadku na węźle Rzęśnica sprzed godziny sięga już od Klinisk do samego węzła na nitce prowadzącej do Szczecina. Przed 18 zderzyły się dwa samochody, nikomu nic poważnego się nie stało, ale wraki tarasowały drogę. Służby jeszcze nie zakończyły usuwania skutków tego zdarzenia. kierowcy próbują uciekać z korka przez Kliniska właśnie, a to poskutkowało przytkaniem się dróg do Pucic, i dalej do Załomia.
Do ruchu nie mogą się też włączyć ci, którzy zjeżdżają z popularnej Chociwelki przez węzeł Rzęśnica. Jeśli jeszcze nie dojechaliście do korka przemyślcie, czy sensowniej nie będzie zjechać do Szczecina węzłem tuż za restauracją McDondald's za Goleniowem. Ulicą Granitową dojedziecie do Warcisławca a stamtąd już do Klinisk. Możecie też próbować przez Lubczynę - nadłożycie kilometrów, droga przypomina ser szwajcarski, ale przynajmniej nie ma korka.

Godzina 18:00
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na węźle Rzęśnica, na nitce w stronę Szczecina. Do zdarzenia doszło przed 18, ale dwa rozbite samochody blokują przejazd na S3. Korek powoli zaczyna sięgać Klinisk, i to właśnie tam najlepiej uciec, jeśli chcecie dojechać do Szczecina. Dwa wozy strażackie są na miejscu. Auta są wciągane na lawety.

Godzina 16:00
Wciąż korek na autostradzie A6 w stronę węzła Klucz zaczyna się na wysokości osiedla Bukowego. To jakieś 3 kilometry jazdy w żółwim tempie. Utrudnienia również na S3 na wysokości Chlebowa na nitce w stronę Szczecina. To po pożarze zboża w okolicy stacji benzynowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Więcej informacji z dróg i ulic w audycji "Lato Kierowców", która potrwa od 16 do 20 na antenie Radia Szczecin. Zapraszają: Anna Arabska-Szmajdzińska i Andrzej Kutys.

Godzina 15:00
Przy drodze S3 w stronę Szczecina od strony węzła Klucz na wysokości chlebowa płonie ściernisko - sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że ogień pojawił się blisko stacji benzynowej BP. Zwalniający w tym miejscu kierowcy zbudowali korek o długości kilometra.

To nie jedyne utrudnienia w regionie - droga S3 korkuje się od Rzęśnicy przez węzeł Kijewo - korek płynnie przechodzi w autostradę A6 i sięga również węzła Klucz. Spory korek też na starej trójce - od Kołbacza do Płoni - tamtędy byli puszczani kierowcy po wypadku na S3 w Wysokiej Gryfińskiej - zderzyły się tam kilka godzin temu 3 samochody - dwie osoby zostały ranne.

Jeśli wybieracie się nad morze, to trasą alternatywną przez Stepnicę pojedziecie zdecydowanie wolniej niż S3.

Godzina 14:00
W korkach wracamy znad morza. Na trasie S3 w kierunku Szczecina zwalniamy przed Kliniskami i tak jest prawie do Węzła Klucz.

Korek za to rozładowuje się już na trasie S6. W Goleniowie zderzyły się trzy samochody osobowe. Odblokowane zostały tam wszystkie pasy.

Godzina 12:00

Zagęszcza się ruch na trasie S3. Spory korek od Węzła Goleniów do Łozienicy.
To w stronę Szczecina, dalej zatrzymamy się na Węźle Rzęśnica i przed Węzłem Kijewo.

Tam utrudnienia także na trasie w stronę morza.

Godzina 11:00

To na drodze od Wysokiej Gryfińskiej.

Dalej na trójce w stronę morza nie ma żadnych utrudnień.

Niewielki zator na przeprawie promowej w Świnoujściu na wyjeździe z miasta.
Relacja Andrzeja Kutysa w Wiadomościach o 20.
Relacja Andrzeja Kutysa w Wiadomościach o 18.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty