Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Samorząd Świnoujścia prowadzi kampanię zachęcającą mieszkańców do ekologicznego przemieszczania się. Akcja ma przygotować miasto na zmiany w ruchu po otwarciu tunelu.
Za rok i dwa miesiące wjazd do centrum Świnoujścia będzie znacznie łatwiejszy niż dziś. Do tego czasu, miasto musi przygotować się na przyjęcie większej liczby pojazdów.

Samorząd zakończył już pierwszy etap konsultacji, w których zbierał opinię mieszkańców o potrzebach komunikacyjnych. Teraz prowadzi akcję edukacyjną. Głównym przekazem jest ekologiczne przemieszczanie się.

- Nie jest tak, że budowa tunelu na ruch nie będzie miała wpływu. Nad tym musimy dużo dyskutować i się wszyscy wyedukować, że warto być eko - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Część wyspiarzy popiera zamianę samochodu na nogi, jednak duża grupa jest za udogodnieniami dla kierowców.

- Jak mam stać w korku, to mi się nie chce, więc polecamy spacery. - Na piechotę i rowerem, to najlepiej, zwłaszcza, żeby odkorkować to miasto. - Kampania jest słuszna i wszystkim się przysłuży. - Lepiej rowerem się poruszać. - Nie ma jak się poruszać w tym mieście - przekonują mieszkańcy Świnoujścia.

Kampania edukacyjno-informacyjna będzie trwała do września w tym czasie odbędą się spotkania i webinary dla mieszkańców z ekspertami zarządzania ruchu.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty