Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 przy redakcji Radia Szczecin. Pierwsi chętni przyjęli już preparat Johnson and Johnson.
Przypomnijmy, to szczepienie jednodawkowe. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Od godz. 10:00 ponad 70 osób przyjęło preparat.

- W zasadzie nie ma jakichś konkretnych lęków, są to raczej po prostu obawy przed szczepieniem. Nie mają jednak konkretnych obaw przed daną jednostką chorobową. Raczej chodzi o samą igłę, szczególnie wśród mężczyzn - zapewniał Piotr Kimla, lekarz wykonujący szczepienia.

- Trzeba się zaszczepić. Szczepię się dopiero dzisiaj, ale myślę, że to wcale nie jest tak późno, szczególnie, że połowa populacji się nadal nie zaszczepiła. Myślę, że to odpowiedni moment. - Ja się nie boję, jest super. Szczepienia trwało chwilę. Nie ma się czego bać. - Po szczepieniu ważne jest, aby dużo pić i sporo się ruszać - mówili uczestnicy akcji.

Na miejscu jest oczywiście lekarz i ratownicy medyczni. Szczepienia przed redakcją Radia Szczecin potrwają do godziny 15:00.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]
- Raczej chodzi o samą igłę, szczególnie wśród mężczyzn - zapewniał Piotr Kimla, lekarz wykonujący szczepienia.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty