Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Miasto podaje nieprawdziwe informacje - tak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiada na komunikat urzędników, jakoby do minimum zmalały szanse na ogłoszenie przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Zdaniem władz miasta, świadczy o tym zniknięcie tej pozycji z planów przetargowych. Przedstawiciele GDDKiA tłumaczą, że to wina systemu informatycznego.
- Ponadto plany na przetargi zmieniają się dość często - przekonuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Taki plan podlega aktualizacji. Kilka bądź kilkanaście razy w ciągu roku. W tej chwili mamy już czwartą wersję planu zamówień publicznych. Zadania mogą być jak najbardziej dopisywane.

Zrzut ekranu, jaki opublikowało miasto został wykonany na przełomie lutego i marca - mówi dalej Grzeszczuk. Jak poinformował Radio Szczecin, "to przez błąd w działaniu systemu informatycznego Urzędu Zamówień Publicznych".

- Jest informacją nieprawdziwą, ponieważ w naszym planie zamówień publicznych, który jest dostępny na stronie internetowej GDDKiA, te pozycje, które są umieszczone na screenach opublikowanych przez Urząd Miasta, nie znajdują się - powiedział Grzeszczuk.

Tymczasem miejscy urzędnicy wyliczają deklaracje rządzących w kontekście przetargu na budowę zachodniego obejścia miasta. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zapowiedział w lipcu, że rozpocznie się ona do końca 2021 roku.
- Ponadto plany na przetargi zmieniają się dość często - przekonuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Zrzut ekranu, jaki opublikowało miasto został wykonany na przełomie lutego i marca - mówi dalej Grzeszczuk. Jak poinformował Radio Szczecin, "to przez błąd w działaniu systemu informatycznego Urzędu Zamówień Publicznych".

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Dziwne metody na uzyskanie informacji stosuje miasto, które zamiast pytać u źródła, robi zrzut ekranu...
To będzie przetarg ,czy nie bo z artykułu nic nie wynika.
GDDKiA nie zaprzecza i nie potwierdza ?
Najważniejsze, ze wojewoda zapewnia ...
To jak, bo mam wrażenie że Pan Grzeszczuk nie odpowiedział na pytanie tylko uciekł się do fortelu o błędzie informatycznym. Obecnie fakty wyglądają następująco- w lutym droga była wpisana w plan, następnie ja wykreślono w ramach aktualizacji, natomiast nie zrobiono tego na stronie szczecińskiej GDDKiA, szkoda tylko że wiążący plan to jest ten w którym ZOS nie ma a nie ten w którym ona dalej jest.
I jeśli mamy być wierni chronologii to najpierw w lutym obiecano przetarg do końca czerwca a jak się okazało że to kłamstwo to wtedy Bogucki obiecał koniec roku. Prom i SKM też obiecywali więc bym się zbytnio nie napalał.
Jeszcze raz dokładnie poczytałem co pisze GDDKIA i wychodzi że ten błąd informatyczny to wpisanie ZOS na listę, pierwotnie nigdy nie miało jej tam być, a dopiero ma być na nią wpisana. Po co więc były te kłamstwa o przetargu w połowie roku? Czy którykolwiek polityk będzie miał odwagę się z tego wytłumaczyć?
To nie problem informatyczny tylko problem ID10T.
Jak zwykle przedstawiciele władzy nie odpowiedzieli na proste pytanie. Minister Adamczyk kłamał czy nie? Polowa roku minęła, przetargu nie ogłoszono więc minister KŁAMAŁ.
zajrzałem na stronę GDDKiA i tam kategoryczne stwierdzenie: " Na podstawie obecnego kształtu planu nie można wysnuwać wniosków, że nie będzie w tym roku przetargów dotyczących Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6."
Klikam w podany tam link do przetargów i w "Planie postępowań o udzielenie zamówień na rok 2021 wersja nr 4".... NIC NA TEMAT OBWDNICY SZCZECINA NIE MA!
hmmm... może mieli na myśli coś mniejszego? Bo jest cośtam cośtam o Szczecinku...
Więc może mała obwodniczka dla Szczecinka i temacik załatwiony :))
A tak na poważnie - ZNOWU PiS NAS OSZUKUJE
nie płacz nie płacz ....! ;)
trochę POZYTYWU !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty