Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Poznali podstawy żołnierskiego fachu - uczniowie klasy mundurowej z Centrum Edukacji "Zdroje" odwiedzili koszary 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie.
Podczas spotkania z żołnierzami nastolatkowie od kulis mogli przyglądać się funkcjonowaniu jednostki. Większość z nich poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością w służbach mundurowych.

- Od dziecka oglądałam z tatą stare filmy wojenne i "coś się we mnie ruszyło". W czwartej klasie podstawówki zaczęłam się interesować historią, a teraz wstąpiłam do klasy mundurowej - opowiada jedna z uczennic. - Mamy Przygotowanie Wojskowe, czyli zajęcia wojskowe, odbywają się one dzisiaj, są to dwie godziny. I cały dzień spędzamy w jednostce - dodał jej kolega.

- Pokazaliśmy całe spektrum aktywności wojskowych, tego, co w wojsku się liczy. Dotarliśmy tu na piechotę, a więc już po drodze była swego rodzaju już zaprawa fizyczna. Tak, że wojsko z każdej strony: intelekt i tradycja oraz wysiłek fizyczny - wymieniała Katarzyna Hałaczkiewicz, z 14. ZBOT, opiekun Oddziału Przygotowania Wojskowego Centrum Edukacji Zdroje.

W zajęciach wzięło udział kilkudziesięcioro uczniów.
Relacja Bartłomieja Czetowicza
Podczas spotkania z żołnierzami nastolatkowie od kulis mogli przyglądać się funkcjonowaniu jednostki. Fot. 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.
Podczas spotkania z żołnierzami nastolatkowie od kulis mogli przyglądać się funkcjonowaniu jednostki. Fot. 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty