Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych otwarto w środę w Policach. Skupia podopiecznych ze Szczecina oraz z terenu powiatów polickiego, stargardzkiego i gryfińskiego.
- Ośrodek będzie opiekował się osobami niepełnosprawnymi na razie tylko w ciągu dnia - mówi terapeuta Helena Podlewska. Dodaje, że z polickiego centrum jednorazowo będzie mogło korzystać 30 osób. - Będziemy świadczyć usługi dla osób niesamodzielnych w szerokim spektrum: fizycznie, niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo. Dla wszystkich osób, które potrzebują wsparcia, ponieważ nie są samodzielne. Jeszcze są wolne miejsca i wszyscy chętni mogą się zgłaszać, jeśli będą chcieli uczestniczyć w zajęciach oferowanych przez ośrodek.

- To ważne i potrzebne miejsce na mapie naszego regionu - przyznaje wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Bardzo potrzebne są również takie inwestycje, które są najbliżej ludzi. Inwestycje, które odpowiadają na potrzeby społeczne. Właśnie ten ośrodek będzie pełnił taką rolę. Bardzo dobrze, że powstał w Policach, bo na pewno jest potrzebny dla tych ludzi, którym jest trudniej w życiu niż tym, którzy nie mają takich problemów.

Prace przy budowie i wyposażeniu polickiego centrum trwały cztery lata. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych.
- Ośrodek będzie opiekował się osobami niepełnosprawnymi na razie tylko w ciągu dnia - mówi terapeuta Helena Podlewska. Dodaje, że z polickiego centrum jednorazowo będzie mogło korzystać 30 osób.
- To ważne i potrzebne miejsce na mapie naszego regionu - przyznaje wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty