Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
By chronić miejsca parkingowe - pod domami, dla mieszkańców, postawili szlaban. Na taki krok zdecydowało się już kilka wspólnot w śródmieściu Szczecina.
To przez to, że na parkingach pod ich kamienicami i blokami parkowali kierowcy, którzy nie chcieli płacić za Strefę Płatnego Parkowania na ulicach obok.

- Problem był zawsze, ale sytuacja pogorszyła się, gdy strefa została powiększona - mówili mieszkańcy ulicy Szymanowskiego. - Parkowali ludzie, którzy tu nie mieszkają. Chodzi o to, żeby ich zablokować. Mamy drugi garaż i powinno być 5 metrów, żeby wyjechać, a nieraz jest problem, bo pozastawiają i nie mamy jak wyjechać. Obcy, którzy przyjeżdżają do pracy, tu stawiają. Na Herbowej i Tuwima są podobne płatne parkingi i są teraz puste.

- W takich sytuacjach ważniejsi są ludzie niż estetyka - komentuje Helena Freino, architekt i urbanista. - Nie chcę przeceniać estetyki nad inne aspekty życia w mieście. Poczucie bezpieczeństwa użytkowe, funkcjonalne. Mnie to w jakiś sposób nie dziwi. Mieszkańcy przede wszystkim powinni mieć priorytet, jeśli chodzi o zapewnienie miejsc postojowych. Jeśli chodzi o przyjezdnych, szkoda im kilku złotych, żeby zapłacić. Ja tego w ogóle nie rozumiem.

Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie została powiększona pod koniec marca. Teraz obejmuje 173 ulice, a nie jak wcześniej 116. Parkowanie również podrożało.
- Problem był zawsze, ale sytuacja pogorszyła się, gdy strefa została powiększona - mówili mieszkańcy ulicy Szymanowskiego.
- W takich sytuacjach ważniejsi są ludzie niż estetyka - komentuje Helena Freino, architekt i urbanista.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty