Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pokazali "Krzywy Las" w formie artystycznej, jako niezwykłe miejsce - wygrali nagrody. Wyłoniono laureatów konkursu, który polegał na przedstawieniu w formie m.in. wiersza, legendy, fotografii, rysunku, szkicu czy opowieści o Krzywym Lasie pod Gryfinem.
Jury wyłoniło troje laureatów i przyznało aż 20 wyróżnień. O pracach, jakie wysyłali uczestnicy konkursu, opowiadał Daniel Pogorzelec, zastępca nadleśniczego z nadleśnictwa Gryfino.

- Wpłynęło do nas ponad 240 prac w przeróżnych technikach. Od wyklejanek, po malowanki, zdjęcia, teksty, prozy i wiersze. Także bardzo ciekawa praca - tu akurat laureat drugiego miejsca - dotyczyła tworzenia obrazu Krzywego Lasu z elementów przyrody. Z gałązek, mchu, liści, która tez bardzo zachwyciła komisję - mówił Pogorzelec.

Jednym z wyróżnionych jest Bartosz Chraniuk za pracę „Magia Krzywego Lasu” z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie, który opowiadał o swojej pracy.

- Narysowałem, że jeden człowiek wybrał się do Krzywego Lasu, zauważył, że tu wszystko błyszczy i postanowił, że tam zamieszka. Zwierzątka tez tam zamieszkały - mówi przedszkolak.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody: laptop, telefon z aplikacją do wędrówek po lasach oraz tablet. Ich fundatorem było Nadleśnictwo Gryfino, Gmina Gryfino oraz Fundacja Polskiej Grupy Energetycznej.
O pracach, jakie wysyłali uczestnicy konkursu, opowiada Daniel Pogorzelec, zastępca nadleśniczego z nadleśnictwa Gryfino.
Jednym z wyróżnionych jest Bartosz Chraniuk za pracę „Magia Krzywego Lasu” z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie, który opowiada o swojej pracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty