Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Udane ferie to te bezpieczne. A o to chce zadbać szczecińska policja. Funkcjonariusze w naszym województwie zapowiadają kontrole drogowe.
Ale nie tylko jazda samochodem może być niebezpieczna. Dzisiaj sporym zagrożeniem dla dzieci jest przede wszystkim internet. O wzmożoną czujność rodziców apeluje Marzena Maćkowiak-Pluta z wydziału prewencji szczecińskiej policji.

- Więcej wolnego czasu to jednak większe ryzyko wchodzenia na różnego rodzaju niebezpieczne strony. W związku z tym także apelujemy do poczucia wyobraźni rodziców, aby wzmóc nadzór nad tym, jak osoby małoletnie spędzają czas w sieci i z kim ewentualnie się komunikują i jakie dane udostępniają - mówi Maćkowiak-Pluta.

W czasie ferii Inspekcja Transportu Drogowego zwiększyła wyrywkowe kontrolę autokarów. Aby funkcjonariusze pojawili się w dowolnym miejscu i sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu, trzeba zadzwonić lub wysłać e-mail.

Inspekcja Transportu Drogowego w Szczecinie zgłoszenia z prośbą o kontrole przyjmuje pod adresem: autobuskontrola@witd.szczecin.pl oraz telefoniczne pod numerem 91 311 56 18. Ferie w Zachodniopomorskiem rozpoczynają się w poniedziałek.
O wzmożoną czujność rodziców apeluje Marzena Maćkowiak-Pluta z wydziału prewencji szczecińskiej policji.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty