Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Blisko 60 zespołów z całej Polski, a także z Niemiec i Ukrainy bierze udział w rozgrywanym w Kołobrzegu młodzieżowym turnieju piłkarskim Anchor Cup. To największe zawody dla młodych piłkarzy w historii miasta.
10 boisk, na których grają piłkarze od 9 do 15 roku życia. W Kołobrzegu rozpoczęła się pierwsza edycja turnieju Anchor Cup. Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od rana rywalizują młodzi piłkarze i piłkarki.

Rubina Kosmala z Akademii Piłkarskiej Kotwica mówi, że to największe piłkarskie zawody dla młodzieży w historii Kołobrzegu.

- 54 zespoły z trzech krajów: Polski, Ukrainy i z Niemiec. Tutaj warto zaznaczyć, że na tyle drużyn mamy ponad stu zawodników z Ukrainy. Część zawodników przebywa w Polsce pod początku wojny, ale mamy też drużynę, która przyjechała bezpośrednio z Odessy - dodaje Kosmala.

Mateusz Zieliński z agencji Around The Sport, organizator turnieju zaznacza, że ma on na celu nie tylko sportową rywalizację, ale też wspólną integrację.

- Główną ideą tego turnieju jest gromadzenie, jak największej ilości dzieci, tylko po to, by jak najwięcej osób mogło się spotkać, rywalizować, integrować oraz miało dużo zabawy i sportowej frajdy - zaznacza Zieliński.

Łącznie w rywalizacji weźmie udział około tysiąc piłkarzy, przed którymi do rozegrania 200 spotkań. Finały poszczególnych kategorii zaplanowano na niedzielę.
Relacja Przemysława Polanina

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty