Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
70 drzew zasadziło 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 71. To w ramach akcji Dęby dla Dąbia - prowadzonej przez Lasy Miejskie.
Drzewka zostały zasadzone w parku leśnym przy ul. Goleniowskiej, mają trzy lata, mierzą około 1,5 metra i wyhodowane zostały z leśnych żołędzi.

Zapytaliśmy najmłodszych, dlaczego watro sadzić drzewa:- Sadzimy drzewa po to, aby ziemia była bardziej czysta. - Jest dobre i świeże powietrza, dzięki drzewom. - Najpierw wykopałam dołek, potem wsadziłam drzewko, a na końcu podlałam. - To jest ciężka robota czasami, bo trzeba wykopać najpierw dołek, co jest trudne, bo jest w ziemi dużo korzeni. - Przyroda jest fascynująca. Będę się opiekować tym lasem - odpowiadali uczniowie.

Jaki jest zamysł akcji sadzenia drzew - to wyjaśnił Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych: - Chcieliśmy, aby to właśnie dzieci własnoręcznie posadziły te drzewka. Chcemy, aby objęły patronatem i zaopiekowały się tymi roślinami. Zaprosiliśmy więc dzieci z trzeciej klasy, które mają jeszcze 5 lat edukacji w tej szkole. Będą więc mogły tutaj przychodzić na jakieś lekcje, które będą prowadzili nasi pracownicy i z dumą pokazywać, że to są ich drzewka.

Kilka dni temu, ponad 100 drzew zostało zasadzonych w okolicy Jeziora Szmaragdowego.
Relacja Marcina Kokulusa [Radio Szczecin]
Jaki jest zamysł akcji sadzenia drzew - to wyjaśnił Krzysztof Matuszak, kierownik Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych: - Chcieliśmy, aby to właśnie dzieci własnoręcznie posadziły te drzewka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty