Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Będą zmiany w świnoujskiej komunikacji miejskiej. O tym, czy będą częstsze kursy, nowe trasy i zmiana istniejących zdecydują mieszkańcy w czasie konsultacji społecznych do których przygotowuje się samorząd.
Zmiany w komunikacji autobusowej miały być jedną z pierwszych decyzji nowej prezydent Świnoujścia, Joanny Agatowskiej. Na razie padła decyzja o konsultacjach, które mają pomóc w stworzeniu nowych rozwiązań.

- To temat, który być może będzie wymagał przeprowadzenia profesjonalnych konsultacji. Naszym celem jest, żeby mieszkańcy przesiadali się z prywatnych samochodów do komunikacji publicznej. Będziemy do tego dążyli, żeby ta oferta była atrakcyjna - zapowiedziała.

Prezydent nie ukrywa, że wiele zależy od finansów.

- Dobrym krokiem było podjęcie decyzji, że parkingi czy Strefa Płatnego Parkowania przechodzi w ręce komunikacji autobusowej i przysparza dodatkowych środków, które właśnie będą mogły być przeznaczone na dodatkowe połączenia - dodała.

A co sami mieszkańcy mówią o obecnej komunikacji?

- Jak muszę, to jeżdżę. - Rozkład beznadziejny. Dla mnie dostać się do miasta to jest tragedia. - Autobusy są totalnie niezgrane z niczym - oceniali.

Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu obsługuje 10 linii miejskich, jedna podmiejską do Międzyzdrojów oraz dwie sezonowe.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty