Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie obchodzi 50 urodziny.
Placówka ze Skolwina przeznaczona jest dla dziewcząt w wieku od 13 do 18 lat. Trafiają do niej nakazem Sądów Rodzinnych.

W czwartek w ramach okrągłego jubileuszu przyszedł czas na podsumowania. Jak mówią dziewczęta - ośrodek dał im szansę by rozwinąć skrzydła.

- Przygotował mnie do dalszej przyszłości. - Jak powinna wyglądać rodzina i jak powinno się z rodziną rozmawiać. Że używki to nie wszystko, że jest czas na zabawę, ale też trzeba się trochę ogarnąć, być odpowiedzialnym. - Szacunku do starszych osób. Pokazują, że przyszłość może być lepsza, że nasze życie wcale nie musi wyglądać tak, jak wyglądało - mówią podopieczne MOW.

- To jest dla nich szansa na to, żeby ktoś je zauważył, dał im szansę, bo dziewczyny są wspaniałe. Rozwijają się tu jak kwiaty, korzystają z pomocy specjalistów. Niestety, mimo że są młode, borykają się z różnymi problemami. Zastępujemy im to, co powinna zapewnić im biologiczna rodzina - mówi Anna Hrynkiewicz-Pawłaszek, dyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego imienia Janusza Korczaka w Szczecinie.

W placówce jest ponad 50 dziewczyn. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie im. Janusza Korczaka mieści się przy ul. Kamiennej.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty