Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie.
To charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który głosi Ewangelię po całym świecie. Postać księdza znanego z uzdrowień, wypędzania złych duchów, a nawet rzekomego wskrzeszania zmarłych, wywołuje dyskusje. Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia".

John Bashobora w wieku 2 lat stracił ojca, którego ponoć otruła ciotka chłopca. Potem, zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, wypędziła matkę i zajęła się z mężem wychowaniem Johna. Próbowała też otruć malucha, ale naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w momencie, kiedy mały John przeżegnał się. Do czasu święceń kapłańskich żył ze świadomością, że wychowują go rodzice. Gdy poznał prawdę, wybaczył ciotce.

Pod koniec lutego tego roku charyzmatyk prowadził rekolekcje na szczecińskich Pomorzanach. W specjalnym wywiadzie dla Radia Szczecin powiedział m.in. że na działania Ducha Świętego można otwierać się przez rozmowę i modlitwę do niego.

- Bóg przemawia do nas w różny sposób. Zobacz rzeczywistość, która Cię otacza. Bóg wkłada swoją moc w rzeczy, które widzisz. Najlepszą rzeczą jest czytać Biblię. On będzie wtedy mówił do Ciebie - powiedział w wywiadzie dla audycji katolickiej "Religia na fali".

O. John prowadzi w Ugandzie szkoły, sierocińce i szpital. Fundacja, którą powołał ma dawać środki na te dzieła, a ofiary w dużym stopniu pochodzą z głoszonych przez kapłana konferencji i rekolekcji.

Zobacz więcej o charyzmatycznym kapłanie i rozmowę z o. Johnem Bashoborą.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-10-13, godz. 03:58 Nie tylko modlitwą student żyje. Duszpasterstwa Szczecina zapraszają Wieczory dla dam i spotkania dla prawdziwych mężczyzn, sport, dyskusje z ciekawymi ludźmi, wolontariat, msza św. a na dobry początek rekolekcje - tak duszpasterstwa akademickie Szczecina zachęcają studentów do regularnego działania… » więcej 2013-10-13, godz. 03:58 Ekumeniczny bieg dla hospicjum 5 kilometrów pokonają uczestnicy piątego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2013-10-13, godz. 03:58 Dzień Papieski - budujemy żywy pomnik bł. Jana Pawła II Żółte chusty i puszki to ich znak rozpoznawczy. To stypendyści papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy zbierają na swoją edukację. W niedzielę spotkamy ich na ulicach Szczecina. » więcej 2013-10-12, godz. 10:45 Zbierają pieniądze na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży Kilkadziesiąt osób w żółtych chustach będzie w weekend kwestować na głównych ulicach Szczecina. To jeden z punktów Dnia Papieskiego, który obchodzimy w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. Stypendyści… » więcej 2013-10-08, godz. 19:11 Młodzież i studenci poniosą relikwie meksykańskiego męczennika Procesja, w której wierni będą nieśli relikwie błogosławionego Jose Luiza Sancheza del Rio, przejdzie we wtorek wieczorem ulicami Szczecina. » więcej 2013-10-06, godz. 03:25 Modlitwa za pokój w Syrii i zbiórki w kościołach W niedzielę dzień ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii. W kościołach w całej Polsce są też zbierane pieniądze na pomoc ofiarom konfliktu. Również w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej można będzie… » więcej 2013-10-06, godz. 02:34 Rodzice zdecydują kiedy dziecko przystąpi do I Komunii Świętej Rodzice w porozumieniu z proboszczem parafii zdecydują, kiedy posłać swoje dziecko do I Komunii Świętej. » więcej 2013-10-05, godz. 10:23 Relikwie meksykańskiego męczennika w Szczecinie Miał niespełna 15 lat, kiedy zginął w obronie wiary. Relikwie bł. Jose Luiza Sancheza del Rio będą przez 5 dni w Szczecinie. » więcej 2013-09-30, godz. 11:03 Franciszek podał datę! Kanonizacja papieża Polaka 27 kwietnia [WIDEO] 27 kwietnia przyszłego roku Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Papież Franciszek podał datę podczas poniedziałkowego konsystorzu w Watykanie. » więcej 2013-09-28, godz. 11:26 Pomodlą się na skrzyżowaniach Szczecina Na blisko 30 skrzyżowaniach Szczecina przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych pomodlą się o 15 w godzinę śmierci Chrystusa Koronką do Miłosierdzia Bożego. » więcej
163164165166167168169