Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Choć blisko 200 wystawców z całej Polski oferuje smaczną żywność i rękodzieło już od czwartku, to właśnie w piątek Jarmark zostanie oficjalnie otwarty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Choć blisko 200 wystawców z całej Polski oferuje smaczną żywność i rękodzieło już od czwartku, to właśnie w piątek Jarmark zostanie oficjalnie otwarty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Warsztaty zdrowego żywienia, nocne zwiedzanie katedry z przewodnikiem, występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie - to tylko niektóre atrakcje, które wypełnią drugi dzień Jarmarku Jakubowego w Szczecinie.
Choć blisko 200 wystawców z całej Polski oferuje smaczną żywność i prezentuje rękodzieło już od czwartku, to właśnie w piątek o 13 organizatorzy oficjalnie otworzą Jarmark.

O 20 w szczecińskiej katedrze odbędzie się spotkanie miłośników pielgrzymowania drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób tego apostoła.

- Dla stu osób przygotowano plecaki z pełnym wyposażeniem pielgrzyma - mówi ksiądz Maciej Pliszka z katedry. - Znajdą się w nich zarówno rzeczy praktyczne, które przydają się podczas wędrówki, jak i przewodniki po Szczecinie w języku niemieckim i angielskim, które będą mogły wypromować miasto.

W programie spotkania jest też pokaz zdjęć z wędrówek drogami jakubowymi. - Trzeba pamiętać, że tradycja pielgrzymowania z tych ziem do Santiago jest znana od średniowiecza - dodaje ks. Paweł Ostrowski, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Nocą w Bazylice będzie można również posłuchać największych w regionie organów, a także wjechać na wieżę katedralną.

Na czas Jarmarku na ulicach wokół katedry zmieniła się organizacja ruchu. Zamknięte są ulice: Grodzka na odcinku od Tkackiej do Farnej, Staromłyńska - między Grodzką a Końskim Kieratem i plac Orła Białego. Inaczej jeżdżą też autobusy linii 52 i 76.

Szczegółowy program Jarmarku Jakubowego.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-12-21, godz. 15:03 Żywa szopka w katedrze. Będzie egzotycznie i ciepło Kilkanaście zwierząt zamieszka w żywej szopce w szczecińskiej katedrze. » więcej 2013-12-15, godz. 10:25 Prowadzi bloga i organizuje Przystanek Jezus, teraz poprowadzi też rekolekcje dla studentów Na co dzień komunikuje się z wiernymi m.in. za pośrednictwem swojego bloga w internecie, a od niedzieli będzie prowadził spotkania dla szczecińskich studentów. Biskup Edward Dajczak do wtorku będzie głosił rekolekcje u chrystusowców… » więcej 2013-12-07, godz. 11:16 Caritas zbiera żywność w supermarketach Po raz piąty w całej Polsce, w tym również w szczecińskich supermarketach wolontariusze Caritas będą zbierać żywność dla najbardziej potrzebujących. » więcej 2013-12-05, godz. 07:10 Katedra coraz piękniejsza. Będzie wyglądać, jak przed wojną Katedra w Szczecinie przeszła kolejny etap renowacji. Właśnie wyremontowano kaplicę mariacką oraz część elewacji od strony ulicy Sołytsiej i część ściany od ulicy Grodzkiej. » więcej 2013-12-03, godz. 21:50 Turystyczna atrakcja i religijne wyzwanie. Pielgrzymkowy szlak gotowy Pielgrzymi szlak prowadzący do grobu św. Jakuba coraz lepiej oznaczony. W grudniu kończy się unijny projekt odbudowy Pomorskiej Drogi św. Jakuba. We wtorek w sejmiku zachodniopomorskim podsumowano 3-letni etap prac. » więcej 2013-11-28, godz. 10:07 Przez 12 godzin będą czytać Pismo Święte Ponad 40 osób, na zmianę, od 6 rano czyta Pismo Święte w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy Bogurodzicy w Szczecinie. » więcej 2013-11-26, godz. 15:48 Zawierzenie gminy Chrystusowi. Kuria odpowiada lewicy Kuria Metropolitalna w Szczecinie odpowiada na zarzuty SLD. Politycy lewicy uznali, że burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, zawierzając w sobotę gminę Goleniów Jezusowi, złamał konstytucję. » więcej 2013-11-23, godz. 23:02 Krupowicz zawierzył Goleniów Chrystusowi [WIDEO] W sobotni wieczór, w kościele pod wezwaniem świętego Jerzego odbyła się Msza Święta, podczas której burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz zawierzył gminę Jezusowi. » więcej 2013-11-23, godz. 17:11 Abp Dzięga: "Nie czekaj ze świadectwem wiary". Hierarcha popiera pomysł samorządowca Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w szczecińskiej katedrze zamknęła diecezjalne obchody Roku Wiary, który ogłosił jeszcze papież Benedykt XVI. » więcej 2013-11-15, godz. 14:57 Burmistrz zawierzy Goleniów Jezusowi Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata zawierzy gminę burmistrz Goleniowa. Robert Krupowicz chce dokonać tego aktu, jako osoba prywatna, a nie publiczna. » więcej
161162163164165166167