Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W brazylijskim Rio de Janeiro trwają Światowe Dni Młodzieży. Od poniedziałku jest tam papież Franciszek, a także tysiące młodych ludzi z całego świata, w tym kilkanaście osób ze Szczecina i okolic.
W sobotę Franciszek ma spotkać się z młodzieżą na modlitewnym czuwaniu na Campus Fidei w dzielnicy Guaratiba.

Dorota wspomina swoje niespodziewane spotkanie z Franciszkiem we wtorek, kiedy nikt nie myślał, że za chwilę ujrzy Ojca Świętego. - Przygotowywaliśmy się do mszy św. w katedrze i nagle rozeszła się plotka, że obok w papamobile przejedzie papież i przywita się ze wszystkimi. Wszyscy wybiegli i ustawili się wzdłuż drogi. Z flagami i aparatami czekaliśmy około godziny aż w końcu nadjechał. Byliśmy bardzo szczęśliwi - mówi Dorota.

Miłosz poleciał do Brazylii na dłużej. Jako misjonarz świecki posługuje we wspólnocie Przymierze Miłosierdzia i ewangelizuje w najbiedniejszych dzielnicach Rio, czyli fawelach. W rozmowie przypomina ostry sprzeciw Franciszka przeciwko legalizacji narkotyków, który papież wyraził podczas jednego ze spotkań w Brazylii.

- Tu jest to poważnym problemem nie tylko wśród młodzieży, ale i samych dzieci, które już od 4-5 roku życia wąchają substancję, która jest odpowiednikiem naszego kleju. Papież wyraźnie od nas młodych katolików oczekuje, żebyśmy nieśli nadzieję tym, którym wyraźnie jej brak - podkreśla Miłosz.

Światowe Dni Młodzieży zakończą się w niedzielę.

Posłuchaj rozmowy z Dorotą i Miłoszem prosto z Rio.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-12-05, godz. 07:10 Katedra coraz piękniejsza. Będzie wyglądać, jak przed wojną Katedra w Szczecinie przeszła kolejny etap renowacji. Właśnie wyremontowano kaplicę mariacką oraz część elewacji od strony ulicy Sołytsiej i część ściany od ulicy Grodzkiej. » więcej 2013-12-03, godz. 21:50 Turystyczna atrakcja i religijne wyzwanie. Pielgrzymkowy szlak gotowy Pielgrzymi szlak prowadzący do grobu św. Jakuba coraz lepiej oznaczony. W grudniu kończy się unijny projekt odbudowy Pomorskiej Drogi św. Jakuba. We wtorek w sejmiku zachodniopomorskim podsumowano 3-letni etap prac. » więcej 2013-11-28, godz. 10:07 Przez 12 godzin będą czytać Pismo Święte Ponad 40 osób, na zmianę, od 6 rano czyta Pismo Święte w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy Bogurodzicy w Szczecinie. » więcej 2013-11-26, godz. 15:48 Zawierzenie gminy Chrystusowi. Kuria odpowiada lewicy Kuria Metropolitalna w Szczecinie odpowiada na zarzuty SLD. Politycy lewicy uznali, że burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, zawierzając w sobotę gminę Goleniów Jezusowi, złamał konstytucję. » więcej 2013-11-23, godz. 23:02 Krupowicz zawierzył Goleniów Chrystusowi [WIDEO] W sobotni wieczór, w kościele pod wezwaniem świętego Jerzego odbyła się Msza Święta, podczas której burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz zawierzył gminę Jezusowi. » więcej 2013-11-23, godz. 17:11 Abp Dzięga: "Nie czekaj ze świadectwem wiary". Hierarcha popiera pomysł samorządowca Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w szczecińskiej katedrze zamknęła diecezjalne obchody Roku Wiary, który ogłosił jeszcze papież Benedykt XVI. » więcej 2013-11-15, godz. 14:57 Burmistrz zawierzy Goleniów Jezusowi Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata zawierzy gminę burmistrz Goleniowa. Robert Krupowicz chce dokonać tego aktu, jako osoba prywatna, a nie publiczna. » więcej 2013-11-02, godz. 00:03 Dziś Zaduszki. Wspominamy tych, których już nie ma Kościół katolicki obchodzi 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny to czas modlitwy za zmarłych, których dusze przebywają w czyśćcu. » więcej 2013-11-01, godz. 16:07 Wszystkich Świętych, czyli czas radości i zadumy [ZDJĘCIA, WIDEO] 1 listopada to w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych, czyli radosne wspomnienie świętych i błogosławionych, którzy cieszą się szczęściem wiecznym. W polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania… » więcej 2013-11-01, godz. 01:34 Dzieci poznawały życiorysy świętych [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, modlitwy i śpiewy - tak szczecińscy chrystusowcy w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali czwartkowy wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych. » więcej
161162163164165166167