Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

2,5 tysiąca tornistrów przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla ubogich dzieci rozpoczynających rok szkolny.
2,5 tysiąca tornistrów przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla ubogich dzieci rozpoczynających rok szkolny.
2,5 tysiąca tornistrów przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla ubogich dzieci rozpoczynających rok szkolny. Przez ostatnie tygodnie niezbędnymi przyborami szkolnymi wypełniali je parafianie w całym regionie.
"Tornister pełen uśmiechów" to ogólnopolska akcja skierowana do rodzin najbardziej potrzebujących. Jeszcze tydzień każdy może wziąć w niej udział. Co roku Caritas przygotowuje coraz więcej tornistrów. Od początku tej akcji liczba tornistrów z wyprawką przygotowana przez Caritas zwiększyła się czterokrotnie.

- Dla wielu rodziców początek roku szkolnego ich dzieci to duży problem - podkreśla ks. Piotr Szatkowski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Chcemy, żeby przez zakup wyprawek, szczególnie dla dzieci ze szkoły podstawowej, ułatwić rodzicom rozpoczęcie tego roku. Chcemy też dać dzieciom trochę uśmiechu, żeby wiedziały, że są ludzie, którzy pamiętają o nich i wspierają je, by z radością i plecakiem pełnym fantastycznych przyborów szkolnych wkroczyły w nowy rok nauki.

- W naszej parafii młoda para poprosiła, żeby zamiast kwiatów, w ramach ślubnego prezentu, podarować przybory szkolne - mówi Tamara Jędruszek z Caritas przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. - Tych przyborów było tak dużo, że byłyśmy wzruszone i zaskoczone, bo można by nimi wypełnić przynajmniej 20 plecaków.

Szkolną wyprawkę, jak i pieniądze na ten cel można też składać w głównej siedzibie Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie przy ul. Wieniawskiego 5.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-12-27, godz. 18:04 Spotkanie ze świecką dominikanką w klasztorze Spotkanie z Małgorzatą Wałejko, autorką książki 'Listy w butelce. 3 lata z 33' rozpocznie się w piątek o 19 w krypcie klasztoru dominikanów przy pl. Ofiar Katynia 1. » więcej 2013-12-25, godz. 03:57 Pasterka rozpoczęła świętowanie Bożego Narodzenia W środę katolicy rzymscy i protestanci obchodzą Boże Narodzenie. Świętowanie w Kościele Rzymskokatolickim rozpoczęła pasterka, której o północy w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczec… » więcej 2013-12-24, godz. 16:10 Wigilia dla samotnych na Pomorzanach Wigilię dla ponad 30 samotnych i potrzebujących osób z całych Pomorzan zorganizował Caritas i oddział Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej 2013-12-24, godz. 11:23 Świąteczne życzenia metropolity: Zawsze jest nadzieja [WIDEO] W ten wieczór wszyscy doświadczamy, że stajemy po stronie ludzi, którzy mają dobrą wolę, bo chcemy być ludźmi dobra i nadziei - mówi w życzeniach do szczecinian abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. » więcej 2013-12-24, godz. 11:00 Żywa szopka także na Prawobrzeżu Żywe szopki w tym roku nie tylko w katedrze i przed kościołem na pl. Zwycięstwa. Swoją będą mieli też mieszkańcy prawobrzeżnej części Szczecina. » więcej 2013-12-24, godz. 10:31 Pasterka w Radiu Szczecin. Początek o północy Radio Szczecin przeprowadzi bezpośrednią transmisję z pasterki w Bazylice Archikatedralnej. Początek o północy. » więcej 2013-12-24, godz. 07:06 Wigilia Bożego Narodzenia u katolików rzymskich i protestantów Dziś katolicy rzymscy i protestanci obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres Adwentu. » więcej 2013-12-21, godz. 15:03 Żywa szopka w katedrze. Będzie egzotycznie i ciepło Kilkanaście zwierząt zamieszka w żywej szopce w szczecińskiej katedrze. » więcej 2013-12-15, godz. 10:25 Prowadzi bloga i organizuje Przystanek Jezus, teraz poprowadzi też rekolekcje dla studentów Na co dzień komunikuje się z wiernymi m.in. za pośrednictwem swojego bloga w internecie, a od niedzieli będzie prowadził spotkania dla szczecińskich studentów. Biskup Edward Dajczak do wtorku będzie głosił rekolekcje u chrystusowców… » więcej 2013-12-07, godz. 11:16 Caritas zbiera żywność w supermarketach Po raz piąty w całej Polsce, w tym również w szczecińskich supermarketach wolontariusze Caritas będą zbierać żywność dla najbardziej potrzebujących. » więcej
160161162163164165166