Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przedszkole z edukacją Montessori powstaje na szczecińskim Osowie. To pierwsza placówka w mieście, która będzie działać w domu parafialnym.
Od września rozpocznie działalność przy kościele Matki Bożej Bolesnej. Dzieci będą wychowywane w duchu wartości katolickich.

- Będziemy uczyć dzieci samodzielności - podkreśla Julita Poprawska, dyrektor nowej placówki. - Czyli dziecko jak gdyby wychowuje się samo na zasadzie "pokaż mi, pomóż mi zrobić to". Nauczyciel stoi obok dziecka. To nie jest nakazywanie dziecku, co ma w danej chwili wykonać. Ono kieruje się własnym instynktem, nauczyciel kieruje tym instynktem stojąc obok.

Zajęcia będą rozpoczynać się modlitwą. W programie będzie też angielski, rytmika, spotkania z psychologiem, wyjścia do filharmonii czy teatru, a także dla tych, którzy będą tego potrzebować - porady logopedy.

- Od małego powinno wychowywać się dzieci, żeby były samodzielne, a jeśli chodzi o wychowanie katolickie, to nie ma tam nic złego. To jest związane z miłością. To wprowadzenie dzieci w świat właściwych wartości - oceniają szczecinianie.

Maria Montessori żyła na przełomie XIX i XX wieku. Była pedagogiem i lekarzem. Podjęła pracę z dziećmi we włoskich slamsach i w swoim systemie wychowania postawiła na swobodny rozwój dzieci i nauczanie, które nie tłumi ich aktywności.

Więcej informacji na temat nowego przedszkola w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-11-21, godz. 16:23 Trwa zbiórka na świąteczną paczkę dla polskich bohaterów na Kresach Wschodnich [ZDJĘCIA] Paczka dla rodaka i bohatera na Kresach - pod takim hasłem szczeciński Caritas rozpoczął akcje zbierania żywności dla Polaków na Litwie. » więcej 2014-11-15, godz. 16:05 Niezwykły ołtarz w szczecińskim sanktuarium Modlitwa o pokój na świecie trwa w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Przyczynkiem do tego jest niezwykły ołtarz, który na dwa tygodnie przybył do świątyni. Docelowo trafi on na Wybrzeże Kości Słoniowej. » więcej 2014-11-02, godz. 07:22 Dzień Zaduszny. Czas pamięci, zadumy i modlitwy za zmarłych Kościół rzymskokatolicki obchodzi 2 listopada Dzień Zaduszny. » więcej 2014-11-01, godz. 01:13 Wszystkich Świętych. Czas radości i zadumy 1 listopada to w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych, czyli radosne wspomnienie świętych i błogosławionych, którzy cieszą się szczęściem wiecznym. W polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania… » więcej 2014-10-31, godz. 13:37 Zabawa razem ze świętymi w szczecińskim gimnazjum Blisko 100 uczniów bawiło się w piątek w Gimnazjum nr 2 w Szczecinie podczas Balu Wszystkich Świętych. » więcej 2014-10-22, godz. 08:01 36 lat temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat 'Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi' - tymi słowami Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 roku do wiernych zgromadzonych na placu Św. Piotra w Rzymie. » więcej 2014-10-19, godz. 10:51 "Jest potrzebnym drogowskazem". Rocznica śmierci ks. Jerzego W niedzielę mija 30 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan Solidarności został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. » więcej 2014-10-19, godz. 07:26 Sentymentalna i duchowa podróż z Deus Meus [ZDJĘCIA] Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2014-10-18, godz. 09:46 Deusy mają 20 lat. Szcześniak i Pospieszalscy w Szczecinie Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Robert Drężek, Jolanta Szczepaniak. W sumie blisko 80 chórzystów wystąpi w sobotni wieczór w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2014-10-16, godz. 22:23 To już 25 lat. Serduszka śpiewają dla polskich emigrantów Dziecięco-młodzieżowy zespół piosenki religijnej 'Serduszka', który działa przy parafii chrystusowców, obchodzi 25-lecie istnienia. W czwartek w Teatrze Polskim odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych i obecnych Serdu… » więcej
166167168169170171172