Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Rekolekcje wygłosi chrystusowiec i duszpasterz akademicki ks. Andrzej Łysy. Fot. Archiwum prywatne
Rekolekcje wygłosi chrystusowiec i duszpasterz akademicki ks. Andrzej Łysy. Fot. Archiwum prywatne
Od poniedziałku do środy na antenie Radia Szczecin zapraszamy na transmisję rekolekcji wielkopostnych. Wygłosi je chrystusowiec ks. Andrzej Łysy, który jest duszpasterzem akademickim.
Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie w poniedziałek kilka minut po godzinie 18:00.

- Zapraszam na nietypowe "Rekolekcje z pustego Wieczernika" - mówi ks. Andrzej Łysy. - Bardzo serdecznie zapraszam, żebyśmy otwierali nasze serca, pismo święte, abyśmy siebie nawzajem wspierali modlitwą. Taki sposób przeżywania rekolekcji nie jest gorszy niż ten, do którego do pory byliśmy przyzwyczajeni. Nie jest gorszy, jest inny. Jest dla nas okazją, szansą, by przygotować nasze serca na zmartwychwstanie Chrystusa - zapewnia ks. Łysy.

Radio Szczecin wychodzi naprzeciw wiernym, a także wielu księżom, którzy nie mogą zorganizować rekolekcji w parafii. Na rekolekcje prosto z serca Szczecina zaprasza ks. Wojciech Koladyński.

- W tym roku możemy łączyć się sercem i wołać do Pana Boga, żeby w naszych domach pomógł nam odkrywać tę jego obecność i z pomocą, ku wielkiej radości, przychodzi Radio Szczecin. Dzięki tym rekolekcjom, wielkopostny rytm będzie mógł być zachowany - mówi ks. Koladyński.

W związku z epidemią koronawirusa rząd zdecydował, że w Mszy Świętej nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.
- Zapraszam na nietypowe "Rekolekcje z pustego Wieczernika" - mówi ks. Andrzej Łysy.
Na rekolekcje prosto z serca Szczecina zaprasza ks. Wojciech Koladyński.

Zobacz także

2020-04-11, godz. 20:31 Orędzie wielkanocne arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki w orędziu wielkanocnym powiedział, że 'Chrystus zmartwychwstał i my razem z nim zmartwychwstaniemy'. » więcej 2020-04-11, godz. 12:13 Święcenia pokarmów i wielkanocne życzenia od księdza arcybiskupa Kościół katolicki obchodzi Wielką Sobotę. To dzień ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Wielka Sobota to trzeci, ostatni dzień i centralny punkt Triduum Paschalnego. » więcej 2020-04-11, godz. 10:23 Droga Krzyżowa w Watykanie Papież Franciszek przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej, które z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się w Koloseum, a na pustym placu Świętego Piotra. Procesja z krzyżem wiodła od obelisku do schodów przed wejściem do… » więcej 2020-04-11, godz. 09:06 Wielka Sobota, dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, w kościołach zabraknie tradycyjnego święcenia pokarmów na wielkanocny stół, a wierni nie będą mogli odwiedzać grobu Jezusa. Wieczorem rozpocznie się Wigilia Paschalna. » więcej 2020-04-10, godz. 07:02 Wielki Piątek, czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa 10 kwietnia przypada w tym roku Wielki Piątek, drugi dzień Triduum Paschalnego. Dla chrześcijan to czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. » więcej 2020-04-09, godz. 06:35 Wielki Czwartek, czyli pamiątka ustanowienia kapłaństwa i eucharystii W Kościele Katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne. To trzy święte dni, które symbolizują Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. » więcej 2020-04-08, godz. 21:42 Goście RSnW: święta mamy przeżywać duchowo To będą inne święta, ale może przez to bardziej duchowe - oceniają goście 'Radia Szczecin na Wieczór'. » więcej 2020-04-06, godz. 17:15 "Na progu Paschy". Ostatni dzwonek na przygotowanie duchowe do świąt Rekolekcje 'Na progu Paschy' to jedna z ostatnich szans na duchowe przygotowanie przed Świętami Wielkanocnymi. » więcej 2020-04-05, godz. 16:44 Biskup rzeszowski zachęca do refleksji podczas epidemii Biskup rzeszowski Jan Wątroba zachęca do refleksji w tym trudnym czasie, w jakim się znaleźliśmy. » więcej 2020-04-05, godz. 13:59 Papież: w dramacie pandemii trzeba otworzyć serce dla Bożej miłości Papież powiedział, że w dramacie pandemii, rozpadających się pewników i poczuciu opuszczenia, trzeba otworzyć serce dla Bożej miłości i służyć bliźnim. » więcej
6789101112