Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
W tym roku Szczeciński Marsz dla Życia został odwołany w tradycyjnej formie, ale organizatorzy zapraszają w niedzielę do sieci. Największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci odbędzie się w internecie.
Co roku ulicami Szczecina maszerowało kilkanaście tysięcy osób demonstrując swoje poparcie dla idei pro-life. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa, plany uległy zmianie.

Będzie zupełnie inaczej, ale mamy nadzieję, że nie mniej ciekawie - mówi Anna Pleskot z Fundacji Małych Stópek. - Chociażby przez wykorzystanie naszych filmów i grafik, poprzez połączenie się też z niektórymi osobami. Pozwoli się to w czuć w marszowy klimat, a przy okazji przypomnieć sobie fakty z życia prenatalnego, posłuchać piosenek marszowych czy dowiedzieć się o inicjatywach Fundacji Małych Stópek.

Nie zabraknie też stałych punktów programu. - Na pewno odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, słowo wsparcia wygłosi ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, jak bywało na początku każdego marszu, podejmiemy także Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (przyp. red. - to zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją) - wymienia Anna Pleskot.

Organizatorzy zapowiadają jednak też nowości, a najlepiej po prostu być na marszu, który w nietypowej formie odbędzie się pod hasłem "Jak nie ty, to kto?" Tym razem na profilu fejsbukowym i na Youtube.

W tym roku, zamiast Marszu, była zbiórka na respiratory dla szpitali walczących z koronawirusem. Na dwa urządzenia zrzucili się księża z archidiecezji, ale i całej Polski. Dwa kolejne trafią do szpitali, dzięki innym zbiórkom. - Prosimy też, aby jak najwięcej osób zaczęło oddawać krew, tak aby tej krwi nie zabrakło, wtedy kiedy szpitale ponownie ruszą z operacjami - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek i dodaje, że działacze pro-life uszyją także kilka tysięcy maseczek.

Początek niedzielnej transmisji o 14.30. Można ją oglądać na profilu fejsbukowym i na Youtube.


Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2020-05-18, godz. 16:10 Para prezydencka oddała hołd Janowi Pawłowi II [ZDJĘCIE] W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził Wadowice. » więcej 2020-05-18, godz. 08:59 Hymn, który pomógł zbudować kościół To pierwszy kościół, którego patronem został Jan Paweł II zaraz po tym, gdy ogłoszono go błogosławionym. Konsekracja świątyni w Śniatowie odbyła się dwa tygodnie po beatyfikacji papieża Polaka w 2011 roku. Jej budowa była możliwa… » więcej 2020-05-18, godz. 07:42 Był jedną z najbardziej znaczących osobowości XX wieku. Urodziny św. Jana Pawła II W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego papieża Polaka. » więcej 2020-05-18, godz. 07:19 Szczecin dziękuje za życie i pontyfikat papieża Polaka Metropolita szczecińsko-kamieński będzie w poniedziałek przewodniczył mszy św. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. » więcej 2020-05-18, godz. 07:06 Dwa tygodnie na rowerze, żeby spotkać papieża Dwa tygodnie rowerem ze Szczecina do Rzymu na spotkanie papieża. Czterech rowerzystów podjęło wyzwanie i choć nie obyło się bez przygód osiągnęli swój cel i spotkali się z Janem Pawłem II. Jeden z nich wspomina ten moment w 100… » więcej 2020-05-17, godz. 14:29 Szczecińskie msze dziękczynne za dar pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga przewodniczył w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej niedzielnej mszy św. dziękczynnej za dar pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II. W poniedziałek przypada setna rocznica… » więcej 2020-05-17, godz. 13:22 Rozpoczęcie uroczystości setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły Wadowice świętują przypadającą na poniedziałek setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. » więcej 2020-05-16, godz. 12:45 Msza dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II W poniedziałek setna rocznica urodzin papieża Polaka. Tradycyjnie, w sobotę przed kolejną rocznicą urodzin, wierni będą dziękować za pontyfikat w pierwszej w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej parafii pod wezwaniem św. Jana… » więcej 2020-05-16, godz. 12:22 Szczecin zyskał sanktuarium patrona Polski [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] Świątynia św. Andrzeja Boboli przy ulicy Pocztowej w Szczecinie został podniesiona do rangi sanktuarium. » więcej 2020-05-16, godz. 09:07 Kościół św. Andrzeja Boboli stanie się sanktuarium Od dziś Szczecin będzie miał nowe sanktuarium. Dekretem metropolity szczecińsko-kamieńskiego kościół św. Andrzeja Boboli przy ulicy Pocztowej został podniesiony do rangi sanktuarium. » więcej
2345678