Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
Dziś Szczeciński Marsz dla Życia. Tym razem jednak w sieci. Fot. dlazycia.info
W tym roku Szczeciński Marsz dla Życia został odwołany w tradycyjnej formie, ale organizatorzy zapraszają w niedzielę do sieci. Największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci odbędzie się w internecie.
Co roku ulicami Szczecina maszerowało kilkanaście tysięcy osób demonstrując swoje poparcie dla idei pro-life. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa, plany uległy zmianie.

Będzie zupełnie inaczej, ale mamy nadzieję, że nie mniej ciekawie - mówi Anna Pleskot z Fundacji Małych Stópek. - Chociażby przez wykorzystanie naszych filmów i grafik, poprzez połączenie się też z niektórymi osobami. Pozwoli się to w czuć w marszowy klimat, a przy okazji przypomnieć sobie fakty z życia prenatalnego, posłuchać piosenek marszowych czy dowiedzieć się o inicjatywach Fundacji Małych Stópek.

Nie zabraknie też stałych punktów programu. - Na pewno odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, słowo wsparcia wygłosi ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, jak bywało na początku każdego marszu, podejmiemy także Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (przyp. red. - to zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją) - wymienia Anna Pleskot.

Organizatorzy zapowiadają jednak też nowości, a najlepiej po prostu być na marszu, który w nietypowej formie odbędzie się pod hasłem "Jak nie ty, to kto?" Tym razem na profilu fejsbukowym i na Youtube.

W tym roku, zamiast Marszu, była zbiórka na respiratory dla szpitali walczących z koronawirusem. Na dwa urządzenia zrzucili się księża z archidiecezji, ale i całej Polski. Dwa kolejne trafią do szpitali, dzięki innym zbiórkom. - Prosimy też, aby jak najwięcej osób zaczęło oddawać krew, tak aby tej krwi nie zabrakło, wtedy kiedy szpitale ponownie ruszą z operacjami - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek i dodaje, że działacze pro-life uszyją także kilka tysięcy maseczek.

Początek niedzielnej transmisji o 14.30. Można ją oglądać na profilu fejsbukowym i na Youtube.


Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2020-05-23, godz. 13:23 Kilka tysięcy paczek dla seniorów i chorych W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności. » więcej 2020-05-20, godz. 12:25 Papież: św. Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. » więcej 2020-05-20, godz. 09:54 Francuscy wierni z obawami czekają na wspólne nabożeństwa Francuska Rada Państwa nakazała rządowi zniesienie zakazu zgromadzeń w miejscach kultu. To gest wobec katolików, muzułmanów i wyznawców judaizmu, którzy obchodzą pod koniec maja swoje święta. » więcej 2020-05-18, godz. 20:14 "Jan Paweł II był ziarnem rzuconym w dzieje Polski, Kościoła i świata" Był ziarnem dziejów Polski i świata - powiedział o św. Janie Pawle II w setną rocznicę jego urodzin metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. » więcej 2020-05-18, godz. 17:45 Premier: Jan Paweł II zmienił historię świata Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wpływie, jaki Jan Paweł II wywarł na losy świata. » więcej 2020-05-18, godz. 16:10 Para prezydencka oddała hołd Janowi Pawłowi II [ZDJĘCIE] W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził Wadowice. » więcej 2020-05-18, godz. 08:59 Hymn, który pomógł zbudować kościół To pierwszy kościół, którego patronem został Jan Paweł II zaraz po tym, gdy ogłoszono go błogosławionym. Konsekracja świątyni w Śniatowie odbyła się dwa tygodnie po beatyfikacji papieża Polaka w 2011 roku. Jej budowa była możliwa… » więcej 2020-05-18, godz. 07:42 Był jedną z najbardziej znaczących osobowości XX wieku. Urodziny św. Jana Pawła II W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego papieża Polaka. » więcej 2020-05-18, godz. 07:19 Szczecin dziękuje za życie i pontyfikat papieża Polaka Metropolita szczecińsko-kamieński będzie w poniedziałek przewodniczył mszy św. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. » więcej 2020-05-18, godz. 07:06 Dwa tygodnie na rowerze, żeby spotkać papieża Dwa tygodnie rowerem ze Szczecina do Rzymu na spotkanie papieża. Czterech rowerzystów podjęło wyzwanie i choć nie obyło się bez przygód osiągnęli swój cel i spotkali się z Janem Pawłem II. Jeden z nich wspomina ten moment w 100… » więcej
45678910