Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Od niedzieli, w trakcie mszy świętych, przebywać może jedna osoba na 15m2 powierzchni świątyni. Do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie wejść może 60 osób.
Specjalnie oznaczone są także ławki, tak aby zachować odpowiednie odstępy między ludźmi - mówi proboszcz parafii ks. Jarosław Staszewski.

- Postaramy się, aby to bezpieczeństwo było zachowane także w kościele. O 9:30 na mszy świętej, którą odprawiłem było 58 osób. Proszę pamiętać, że wciąż jest dyspensa księdza arcybiskupa od uczestnictwa we mszy świętej, więc dopóki ona jest, każdy katolik - nie musząc mieć wątpliwości - może zostać w domu i korzystać ze mszy świętej w środkach społecznego przekazu - opowiada ks. Staszewski.

Dobrze, że powoli wracamy do normalności, ale trzeba uważać - komentowali wierni. - Czego tu się bać? Każdy niech zachowa jakąś ostrożność, odległość od siebie i można wtedy pomodlić się. - Wszystko gra, każdy widzę pilnuje, żeby była odległość, są w maseczkach. - Uważam, że należy poluzować z tym, że jednak trzeba dużo mówić o tym, jakie są zagrożenia, jeżeli chcemy nie mieć gorzej jak w tej chwili - mówili uczestnicy mszy świętej.

Dodajmy, że obecnie także w sklepach powyżej 100m2 może przebywać jedna osoba na 15m2.

Zobacz także

2021-04-02, godz. 06:48 Wielki Piątek w Kościele katolickim Jezus jest w chorych, dlatego jak odmawiam brewiarz lub różaniec to siadam przy łóżku chorego - mówi pallotyn, ks. Andrzej Partika. » więcej 2021-04-01, godz. 15:52 Liturgia Wielkiego Czwartku w czasie pandemii Sugestie Stolicy Apostolskiej, apel Episkopatu i wspólny komunikat hierarchów kościelnych i rządu do wiernych i proboszczów. Liturgie Wielkiego Tygodnia i Wielkanoc w Kościele odbędą według zaostrzonych rygorów sanitarnych. » więcej 2021-04-01, godz. 12:45 Caritas podsumowuje przedświąteczną pomoc Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej musiał docierać do potrzebujących inaczej niż organizując wielkanocne śniadania. I tak udało się pomóc. » więcej 2021-04-01, godz. 07:04 Księża odnowią swoje przyrzeczenia, poświęcenie olejów Msza Krzyżma Świętego rozpocznie się o 10 w Bazylice Archikatedralnej. Odprawia ją biskup diecezjalny wraz z kapłanami. To coroczna uroczystość, szczególnie ważna dla całej służby liturgicznej. » więcej 2021-04-01, godz. 07:01 Wielki Czwartek w Kościele Katolickim W Kościele Katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne. To trzy święte dni, które symbolizują Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii, czyli Komunii Święt… » więcej 2021-03-28, godz. 16:50 Fundacja Małych Stópek pomaga DPS-om Wielkopostne porządki to akcja szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, tym razem skierowana do Domów Pomocy Społecznej. Udało się dostarczyć chemię gospodarczą do ponad 80 placówek w całej Polsce. » więcej 2021-03-28, godz. 09:30 Rekolekcje wielkopostne "Na progu Paschy" To może być jedna z ostatnich szans na duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje wielkopostne 'Na progu Paschy' rozpoczną się w niedzielę w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. » więcej 2021-03-28, godz. 08:31 Niedziela Palmowa, czyli zapowiedź zmartwychwstania Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele Katolickim. Nazywana jest też Niedzielą Męki Pańskiej i otwiera Wielki Tydzień, którego zwieńczeniem będą trzy święte dni symbolizujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie… » więcej 2021-03-28, godz. 08:06 Wielkanoc w czasie pandemii. Obostrzenia m.in. w kościołach Święta Wielkanocne to dla katolików najważniejszy moment w roku - przyznał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. » więcej 2021-03-27, godz. 07:51 Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli Rewolucja pięknych ludzi [WIDEO, ZDJĘCIA] Blisko 40 kilometrów nocą, piechotą w ciszy, modlitwie i skupieniu. Już po raz kolejny odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. » więcej
3456789