Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

źródło: facebook.com/FundacjaMalychStopek/photos.
źródło: facebook.com/FundacjaMalychStopek/photos.
Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych - mówił abp Andrzej Dzięga, podczas Szczecińskiego "Marszu Dla Życia", który tym razem, w nietypowej formie, odbył się w internecie.
Największa manifestacja, w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, z uwagi na epidemię koronawirusa przeniosła się w tym roku do sieci.

W relacji były wspomnienia wcześniejszych marszów, ale też aktualne słowo arcybiskupa, który zachęcał, by modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia otoczyć szańcem ochrony dzieci nienarodzone.

- Boga prosząc o światło Ducha Świętego, o odwagę, nadzieję, aby zakończyło się i w Polsce, i na całym świecie zabijanie nienarodzonych, traktowane jako sposób rozwiązania problemów czy ucieczki od problemów, by zaczęła się zwyczajna i skuteczna ochrona każdego mężczyzny, niewiasty i dziecka od poczęcia aż po naturalną śmierć - podkreślał abp Andrzej Dzięga.

Wszyscy, w naszym pokoleniu, jakoś za to odpowiadamy, bo za mało się modlimy - mówił abp Andrzej Dzięga o grzechu aborcji.

Twórca szczecińskich marszów ks. Tomasz Kancelarczyk z "Fundacji Małych Stópek" uwrażliwiał na drugiego człowieka. - Zanim ktoś fundusze przekaże takiej organizacji, jak nasza, niech rozejrzy się wokół siebie czy nie ma czasem osoby, której może pomóc. Jeśli jest taka osoba, to niech się nią zajmie, a jeśli nie - to jest "Fundacja Małych Stópek". My tę pomoc już przekażemy konkretnym osobom - podkreślał ks. Kancelarczyk.

Ks. Tomasz Kancelarczyk nawiązał też do hasła marszu "Jak nie Ty, to kto?": - To jest wezwanie dla każdego, aby nikt nie powiedział, że "Marsz dla Życia" to ma tylko robić "Fundacja Małych Stópek" w Szczecinie, nie - "Marsz dla Życia" to jest ta konkretna pomoc, która powinna być w działaniach każdego z nas.

Na zakończenie można było podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga kobietom, które zmagają się z myślą czy urodzić swoje dziecko, wspiera Dom Samotnej Matki. W okresie epidemii koronawirusa zaangażowała się także w zbiórkę funduszy na zakup respiratorów dla szpitali, akcję oddawania krwi i szycia maseczek.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-05-23, godz. 13:23 Kilka tysięcy paczek dla seniorów i chorych W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności. » więcej 2020-05-20, godz. 12:25 Papież: św. Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. » więcej 2020-05-20, godz. 09:54 Francuscy wierni z obawami czekają na wspólne nabożeństwa Francuska Rada Państwa nakazała rządowi zniesienie zakazu zgromadzeń w miejscach kultu. To gest wobec katolików, muzułmanów i wyznawców judaizmu, którzy obchodzą pod koniec maja swoje święta. » więcej 2020-05-18, godz. 20:14 "Jan Paweł II był ziarnem rzuconym w dzieje Polski, Kościoła i świata" Był ziarnem dziejów Polski i świata - powiedział o św. Janie Pawle II w setną rocznicę jego urodzin metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. » więcej 2020-05-18, godz. 17:45 Premier: Jan Paweł II zmienił historię świata Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wpływie, jaki Jan Paweł II wywarł na losy świata. » więcej 2020-05-18, godz. 16:10 Para prezydencka oddała hołd Janowi Pawłowi II [ZDJĘCIE] W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził Wadowice. » więcej 2020-05-18, godz. 08:59 Hymn, który pomógł zbudować kościół To pierwszy kościół, którego patronem został Jan Paweł II zaraz po tym, gdy ogłoszono go błogosławionym. Konsekracja świątyni w Śniatowie odbyła się dwa tygodnie po beatyfikacji papieża Polaka w 2011 roku. Jej budowa była możliwa… » więcej 2020-05-18, godz. 07:42 Był jedną z najbardziej znaczących osobowości XX wieku. Urodziny św. Jana Pawła II W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego papieża Polaka. » więcej 2020-05-18, godz. 07:19 Szczecin dziękuje za życie i pontyfikat papieża Polaka Metropolita szczecińsko-kamieński będzie w poniedziałek przewodniczył mszy św. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. » więcej 2020-05-18, godz. 07:06 Dwa tygodnie na rowerze, żeby spotkać papieża Dwa tygodnie rowerem ze Szczecina do Rzymu na spotkanie papieża. Czterech rowerzystów podjęło wyzwanie i choć nie obyło się bez przygód osiągnęli swój cel i spotkali się z Janem Pawłem II. Jeden z nich wspomina ten moment w 100… » więcej
45678910