Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności.
- W ich przygotowaniu pomagają wolontariusze m.in. w Koszalinie - wykładowcy i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego - mówi Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Ogromna radość, że włączają się i przygotowują paczki. To ogromne zaangażowanie osób duchownych. Wychodzą naprzeciw drugiego człowieka, którego trzeba wesprzeć w czasie pandemii.

Paczek żywnościowych będzie ponad dwa i pół tysiąca. - W pierwszej kolejności trafią do seniorów, bo są w największej grupie ryzyka zachorowalności. Także do niepełnosprawnych, chorych. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, bo nasza diecezja to ogromny teren, szczególnie tereny wiejskie, gdzie wolontariusze muszą uruchomić własny transport i dotrzeć z paczkami - podkreśla ks. Roda.

Paczki od poniedziałku będą przekazywane do parafialnych zespołów Caritas i poprzez nie trafią do potrzebujących.
- W ich przygotowaniu pomagają wolontariusze m.in. w Koszalinie - wykładowcy i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego - mówi Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Paczek żywnościowych będzie ponad dwa i pół tysiąca.

Zobacz także

2021-08-22, godz. 09:58 Medalista z Tokio w Radiu Szczecin: Zrozumiałem, że Bóg mnie tu postawił Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio opowiadał o swojej wierze w niedzielnej audycji 'Religia na fali' w Radiu Szczecin. » więcej 2021-08-17, godz. 11:27 "Być dobrym jak chleb". Figura patrona w MOS-ie Figura patrona dotarła już do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata Alberta przy ulicy Świerkowej w Szczecinie. » więcej 2021-08-17, godz. 08:56 Patryk Dobek: Otrzymałem talent od Boga i staram się go pomnażać Patryk Dobek zdobył w Tokio brązowy medal igrzysk olimpijskich w biegu na 800 m. Wyprzedzili go tylko dwaj Kenijczycy. Zaraz po medalowym wyścigu wyciągnął i ucałował krzyżyk. Wiara oznacza w jego życiu bardzo wiele. Zdecydował… » więcej 2021-08-14, godz. 12:33 Szczecińskie Okno Życia ma patrona Szczecińskie Okno Życia, w parafii Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej, ma swojego patrona. » więcej 2021-08-13, godz. 11:45 Piesi pielgrzymi już na Jasnej Górze Pielgrzymi, którzy trzy tygodnie temu rozpoczęli marsz z nadmorskiego Pustkowa przeszli w sumie ponad 630 kilometrów. W piątek dotarli do celu. W ten sposób zakończyła się 37. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. » więcej 2021-08-13, godz. 08:31 Motocyklami "Od Krzyża do Krzyża". Pielgrzymi na Giewoncie Około 40 osób wejdzie w piątek przed krzyż na Giewoncie. W ten sposób zakończy się pielgrzymka 'Od Krzyża do Krzyża'. » więcej 2021-08-09, godz. 09:21 Motocyklowa pielgrzymka z Pustkowa do Zakopanego Ponad 100 motocyklistów wyjechało z Pustkowa w pielgrzymce 'Od Krzyża do Krzyża'. » więcej 2021-08-08, godz. 09:49 Pielgrzymi na motocyklach, podróż przez całą Polskę Ponad 100 osób z całego kraju weźmie udział w pielgrzymce motocyklistów 'Od Krzyża do Krzyża'. Start w poniedziałek przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w Pustkowie. » więcej 2021-08-06, godz. 14:11 "Mówi się, że to trudna młodzież, ale dla mnie to wymarzona praca" [ZDJĘCIA] Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. św. Brata Alberta przy ulicy Świerkowej w Szczecinie przygotowuje się do nowego roku szkolnego. W placówce socjoterapeutycznej dla chłopców trwa remont łazienek. » więcej 2021-07-29, godz. 10:31 Ze Szczecina wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA] Ponad 60 osób jest już na trasie 37. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W czwartek do pątników, którzy maszerują już od kilku dni z nadmorskiego Pustkowa, dołączyła grupa w Szczecinie. » więcej
1234567