Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już na trasie. W tym roku jednak ze względu na epidemię koronawirusa w mocno okrojonym składzie.
Około 20 osób wyszło spod krzyża w nadmorskim Pustkowie, ale od niedzieli to będzie już grupa około 10 osób - mówi dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Karol Łabenda. - W tym roku nie jesteśmy w stanie zaproponować czy dać możliwości pielgrzymowania dla wszystkich ze względu na obostrzenia, które w dalszym ciągu obowiązują nas jako organizatorów pielgrzymek. Nie jest to kwestia samej drogi, ale oczywiście tu kluczowe momenty noclegu i wyżywienia są dość istotne na pielgrzymce, a nie jesteśmy w stanie zapewnić tego dla grupy większej.

Dziennie pielgrzymi mają do przejścia około 35 kilometrów, a w sumie ponad 600.

Wśród uczestników tegorocznej pielgrzymki są przedstawiciele grupy porządkowej, medycznej, technicznej, a także zwykli pielgrzymi.

Organizatorzy zachęcają do pielgrzymowania duchowego, czyli modlitwy w intencji pielgrzymów w kilku parafiach Szczecina (parafia Matki Bożej Jasnogórskiej, Bazylika św. Jana Chrzciciela, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Słonecznym, parafia Chrystusa Króla w Świnoujściu).

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. Po drodze w najbliższą środę przejdą przez Szczecin.
Około 20 osób wyszło spod krzyża w nadmorskim Pustkowie, ale od niedzieli to będzie już grupa około 10 osób - mówi dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Karol Łabenda.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 19:25 Prezydent z małżonką na audiencji u papieża Franciszka [ZDJĘCIA] Kończący w piątek trzydniową wizytę we Włoszech, prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. » więcej 2020-09-06, godz. 15:16 Prezydent: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała Prezydent Andrzej Duda powiedział, że będzie robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała. Podkreślił, że dbanie o bezpieczeństwo rolników jest obowiązkiem państwa. » więcej 2020-08-31, godz. 13:06 "Rewolucja kulturowa neomarksistów niszczy obyczaje" Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia… » więcej 2020-08-29, godz. 12:50 Ksiądz z naszej archidiecezji zredagował podręcznik do religii Od nowego roku szkolnego w całej Polsce katecheci będą korzystać z nowych podręczników do religii. Jeden z nich 'Pan Bóg jest naszym ojcem' zredagował kapłan z naszej archidiecezji ks. dr Paweł Płaczek. » więcej 2020-08-29, godz. 11:00 Wakacyjna akcja Caritas inaczej niż zwykle Dwa obozy jeździeckie i dwa rejsy dla młodych ludzi, na których mogli uczyć się żeglowania zorganizował podczas wakacji Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-08-28, godz. 20:17 Abp Dzięga został członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Andrzej Dzięga został nowym członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski - informuje TVP3 Szczecin. » więcej 2020-08-28, godz. 15:37 "Za wiarę w Chrystusa wciąż mordowani są ludzie" W reżimach totalitarnych praktykowanie chrześcijaństwa jest niemożliwe a za wiarę w Chrystusa mordowani wciąż są ludzie w wielu krajach afrykańskich - powiedział podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych, które odbywają się w… » więcej 2020-08-26, godz. 07:34 Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26 sierpnia katolicy w Polsce obchodzą uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. » więcej 2020-08-23, godz. 17:31 Rolnicy świętują udane zbiory. Dożynki Archidiecezjalne w Mieszkowicach [DUŻO ZDJĘĆ] To był trudny rok, ale jest za co dziękować Panu Bogu - zgodnie mówią rolnicy i uczestnicy tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych w Mieszkowicach. » więcej 2020-08-23, godz. 09:28 Dożynki archidiecezjalne w Mieszkowicach Prezentacja wieńców dożynkowych, prezentacja regionalnych potraw i wyrobów artystycznych z regionu. To część programu tegorocznych Dożynek Archidiecezjalnych, które odbędą się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowi… » więcej
1234567