Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już na trasie. W tym roku jednak ze względu na epidemię koronawirusa w mocno okrojonym składzie.
Około 20 osób wyszło spod krzyża w nadmorskim Pustkowie, ale od niedzieli to będzie już grupa około 10 osób - mówi dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Karol Łabenda. - W tym roku nie jesteśmy w stanie zaproponować czy dać możliwości pielgrzymowania dla wszystkich ze względu na obostrzenia, które w dalszym ciągu obowiązują nas jako organizatorów pielgrzymek. Nie jest to kwestia samej drogi, ale oczywiście tu kluczowe momenty noclegu i wyżywienia są dość istotne na pielgrzymce, a nie jesteśmy w stanie zapewnić tego dla grupy większej.

Dziennie pielgrzymi mają do przejścia około 35 kilometrów, a w sumie ponad 600.

Wśród uczestników tegorocznej pielgrzymki są przedstawiciele grupy porządkowej, medycznej, technicznej, a także zwykli pielgrzymi.

Organizatorzy zachęcają do pielgrzymowania duchowego, czyli modlitwy w intencji pielgrzymów w kilku parafiach Szczecina (parafia Matki Bożej Jasnogórskiej, Bazylika św. Jana Chrzciciela, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Słonecznym, parafia Chrystusa Króla w Świnoujściu).

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. Po drodze w najbliższą środę przejdą przez Szczecin.
Około 20 osób wyszło spod krzyża w nadmorskim Pustkowie, ale od niedzieli to będzie już grupa około 10 osób - mówi dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Karol Łabenda.

Zobacz także

2020-10-04, godz. 14:29 Nowa encyklika papieża Franciszka W Watykanie zaprezentowano trzecią encyklikę Franciszka „Fratelli tutti' (Wszyscy braćmi). Dokument, którego tytuł nawiązuje do „Napomnień' św. Franciszka, papież podpisał w sobotę w Asyżu przy grobie świętego. » więcej 2020-10-03, godz. 22:26 Boży fitness w Chojnie [ZDJĘCIA] 270 osób modliło się i bawiło w sobotę na Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Chojnie. Z uwagi na koronawirusa, tradycyjne spotkanie w majówkę zastąpił październikowy weekend. W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa… » więcej 2020-10-03, godz. 10:56 Rap, katecheza i świadectwa. Młodzi modlą się w Chojnie Koncert znanego rapera TAU, ale także dużo modlitwy, świadectwa wiary i katechezy wypełnią dwudniowe spotkanie młodych w Chojnie. » więcej 2020-10-03, godz. 09:27 "Chłopy się powoli budzą w Kościele" Ulicami Szczecina przeszedł kolejny Męski Różaniec. Pierwszy odbył się w sierpniu ubiegłego roku. W sobotę jednak to nie było jedyne miasto na Pomorzu Zachodnim, gdzie modlili się mężczyźni. » więcej 2020-10-01, godz. 10:14 Męski różaniec dotarł do Goleniowa [WIDEO, ZDJĘCIA] Po Szczecinie i Dębnie, Goleniów to kolejne miasto w Zachodniopomorskiem, gdzie mężczyźni wyjdą na ulice i będą modlić się na różańcu. » więcej 2020-09-25, godz. 19:25 Prezydent z małżonką na audiencji u papieża Franciszka [ZDJĘCIA] Kończący w piątek trzydniową wizytę we Włoszech, prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. » więcej 2020-09-06, godz. 15:16 Prezydent: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała Prezydent Andrzej Duda powiedział, że będzie robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała. Podkreślił, że dbanie o bezpieczeństwo rolników jest obowiązkiem państwa. » więcej 2020-08-31, godz. 13:06 "Rewolucja kulturowa neomarksistów niszczy obyczaje" Rewolucja kulturowa neomarksistów, która trwa od XX wieku niszczy prawo, obyczaje, sposób zachowania się i myślenia - powiedział w Szczecinie podczas Dni Katechetycznych w szczecińskiej katedrze br. Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia… » więcej 2020-08-29, godz. 12:50 Ksiądz z naszej archidiecezji zredagował podręcznik do religii Od nowego roku szkolnego w całej Polsce katecheci będą korzystać z nowych podręczników do religii. Jeden z nich 'Pan Bóg jest naszym ojcem' zredagował kapłan z naszej archidiecezji ks. dr Paweł Płaczek. » więcej 2020-08-29, godz. 11:00 Wakacyjna akcja Caritas inaczej niż zwykle Dwa obozy jeździeckie i dwa rejsy dla młodych ludzi, na których mogli uczyć się żeglowania zorganizował podczas wakacji Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej
1234567