Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
10 osób wyruszyło rano z os. Słonecznego w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Z powodu epidemii koronawirusa, organizatorzy musieli ograniczyć liczbę uczestników.
Tym razem są to przedstawiciele grup pielgrzymkowych. Większość z nich idzie od soboty z nadmorskiego Pustkowa, a do Częstochowy mają jeszcze ponad 500 kilometrów.

- Szedłem ze Świnoujścia do Wolina, teraz idę do Stargardu. Jest spokój, cisza, tylko szum aut. - mówi pan Józef, który jest uczestnikiem wszystkich Szczecińskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę.

Każdy dzień jest podarowany Panu Bogu. Miałam na tę pielgrzymkę nie iść, ale Opatrzność Boża mi pomogła; dyrektor zwiększył grupę do 10 osób i udało się. Bóg zapłać. Kończę 60 lat i jest to prezent na moje urodziny - dodaje pani Stanisława, po raz trzeci na pielgrzymce.

- Z pewnością jest mniej śpiewu, a czasu, który możemy poświęcić Bogu jest jeszcze więcej - dodaje ksiądz Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

- Zdecydowałem się modlić do Boga, żeby zwalczyć koronawirusa i pomóc osobom chorym - zdradził swoją intencję kolejny pielgrzym, Wiktor z Nowogardu.

Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

Organizatorzy zachęcają do pielgrzymowania duchowego, czyli modlitwy w intencji pielgrzymów w kilku parafiach Szczecina (m.in. w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej, Bazylice św. Jana Chrzciciela, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Słonecznym, parafii Chrystusa Króla w Świnoujściu). Więcej szczegółów na szczecinska.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)
10 osób wyruszyło rano z os. Słonecznego w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
10 osób wyruszyło rano z os. Słonecznego w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-10-18, godz. 14:59 Pierwszy krzyż w miejscu nowej parafii [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na… » więcej 2020-10-18, godz. 13:08 Duszpasterstwa akademickie zapraszają. Każdy znajdzie coś dla siebie Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie. » więcej 2020-10-18, godz. 09:00 Nie będzie liczenia wiernych w kościołach W tym roku nie odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych w kościołach. Powód to epidemia koronawirusa. » więcej 2020-10-17, godz. 21:03 Papież przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. » więcej 2020-10-17, godz. 08:40 Dyspensa od niedzielnego uczestnictwa we mszy Dyspensy dla wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej udzielił ordynariusz diecezji biskup Edward Dajczak. Powodem są epidemia i nowe obostrzenia. » więcej 2020-10-11, godz. 17:55 Po wielu latach zakończył się remont wieży kościoła w Piasecznie [WIDEO, ZDJĘCIA] Wielu uważa, że to jedna z najładniejszych świątyń regionu. Zakończył się ostatni etap remontu wieży czternastowiecznego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Piasecznie, niedaleko Trzcińska-Zdroju. Teraz czas… » więcej 2020-10-11, godz. 17:00 Koncert Grünebergowski w hołdzie dla Jana Pawła II W kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach, odbędzie się w niedzielę 'Koncert Grünebergowski'. » więcej 2020-10-11, godz. 16:13 Inauguracja roku akademickiego w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Studenci, wykładowcy i pracownicy uczelni wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Mszy św. będzie przewodniczył biskup Henryk Wejman. » więcej 2020-10-11, godz. 08:07 Dzień Papieski. Młodzi, zdolni kwestują na swoją edukację. Zapraszają do miasteczka [DUŻO ZDJĘĆ] W niedzielę obchodzimy 20. Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Totus Tuus” - „Cały Twój”. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą kwestować na ulicach Szczecina m.in. na Jasnych Błoniach, ale też w okolicach… » więcej 2020-10-10, godz. 09:25 Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Bazylice św. Jana Chrzciciela Metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył mszy św. w 2. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej w Bazylice Mniejszej przy ul. Bogurodzicy w S… » więcej
1234567