Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
W reżimach totalitarnych praktykowanie chrześcijaństwa jest niemożliwe a za wiarę w Chrystusa mordowani wciąż są ludzie w wielu krajach afrykańskich - powiedział podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych, które odbywają się w Bazylice Archikatedralnej, ksiądz Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
- Mamy reżimy totalitarne, czyli to, co mówimy o Chinach, Korei Północnej, gdzie właściwie nie ma chrześcijaństwa. Niepokoją nas doniesienia medialne z Pakistanu, gdzie chrześcijanie to mały procent tej społeczności, niemniej jednak bardzo mocno prześladowany. Mamy Nigerię i Boko Haram - najgłośniejszy przypadek, kiedy 300 uczennic ze szkoły zostało porwanych i wydanych na siłę za mąż za muzułmanów - powiedział ks. Cisło.

Ksiądz Paweł Boguszewski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dodaje, że także coraz częściej w Polsce dochodzi do prześladowań chrześcijan.

- Nie można porównywać prześladowań tych twardych z Bliskiego Wschodu, czy z Nigerii, czy z Chin, czy z Korei z tym, co się dzieje w Polsce, ale w Polsce stwierdzamy coraz częstsze przypadki naruszenia wolności religijnej i akty wandalizmu, których liczba ciągle wzrasta - powiedział ks. Boguszewski.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Laboratorium Wiary, w Polsce doszło już do 64 incydentów w kościołach.
Mówi ks. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Ksiądz Paweł Boguszewski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dodaje, że także coraz częściej w Polsce dochodzi do prześladowań chrześcijan.

Zobacz także

2020-10-25, godz. 11:44 Wizyta na grobach bliskich i odpust zupełny - przez cały listopad Odpust za zmarłych można otrzymać w ośmiu wybranych dniach całego listopada, a nie tylko przez pierwsze osiem dni tego miesiąca. To również oznacza, że wizytę na cmentarzu możemy zaplanować na kolejne dni listopada, a nie na Wszystkich… » więcej 2020-10-25, godz. 08:09 Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele. » więcej 2020-10-24, godz. 08:38 Abp Dzięga udzielił dyspensy na niedziele i święta Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-10-22, godz. 20:01 Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. » więcej 2020-10-22, godz. 09:24 Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku. » więcej 2020-10-20, godz. 09:16 Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. » więcej 2020-10-19, godz. 20:33 Zmarł ks. Tadeusz Giedrys. Był chory na Covid-19 Nie żyje ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w powiecie gryfińskim. Jak informuje portal igryfino.pl, był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. » więcej 2020-10-19, godz. 14:28 "Starał się przekazać walkę bez przemocy" Zło dobrem zwyciężaj - to jedno z najbardziej popularnych przesłań bł. ks. Jerzego Popiełuszki. » więcej 2020-10-18, godz. 14:59 Pierwszy krzyż w miejscu nowej parafii [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na… » więcej 2020-10-18, godz. 13:08 Duszpasterstwa akademickie zapraszają. Każdy znajdzie coś dla siebie Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie. » więcej
1234567