Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. www.facebook.com
Fot. www.facebook.com
W reżimach totalitarnych praktykowanie chrześcijaństwa jest niemożliwe a za wiarę w Chrystusa mordowani wciąż są ludzie w wielu krajach afrykańskich - powiedział podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych, które odbywają się w Bazylice Archikatedralnej, ksiądz Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
- Mamy reżimy totalitarne, czyli to, co mówimy o Chinach, Korei Północnej, gdzie właściwie nie ma chrześcijaństwa. Niepokoją nas doniesienia medialne z Pakistanu, gdzie chrześcijanie to mały procent tej społeczności, niemniej jednak bardzo mocno prześladowany. Mamy Nigerię i Boko Haram - najgłośniejszy przypadek, kiedy 300 uczennic ze szkoły zostało porwanych i wydanych na siłę za mąż za muzułmanów - powiedział ks. Cisło.

Ksiądz Paweł Boguszewski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dodaje, że także coraz częściej w Polsce dochodzi do prześladowań chrześcijan.

- Nie można porównywać prześladowań tych twardych z Bliskiego Wschodu, czy z Nigerii, czy z Chin, czy z Korei z tym, co się dzieje w Polsce, ale w Polsce stwierdzamy coraz częstsze przypadki naruszenia wolności religijnej i akty wandalizmu, których liczba ciągle wzrasta - powiedział ks. Boguszewski.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Laboratorium Wiary, w Polsce doszło już do 64 incydentów w kościołach.
Mówi ks. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Ksiądz Paweł Boguszewski ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dodaje, że także coraz częściej w Polsce dochodzi do prześladowań chrześcijan.

Zobacz także

2020-11-18, godz. 07:13 "Gdyby nie Siostry Misjonarki Miłości, to byśmy zginęli" [WIDEO, ZDJĘCIA] Nieprzerwanie od 33 lat otaczają opieką chorych, bezdomnych i ubogich w Szczecinie. Po presji Koalicji Obywatelskiej nie dojdzie jednak do przekazania kamienicy na Łasztowni dla Sióstr Misjonarek Miłości na sesji Rady Miasta w listo… » więcej 2020-11-15, godz. 07:11 Dyskusja o raporcie Watykanu w sprawie McCarricka Watykański raport w sprawie Theodore'a McCarricka pokazuje, że były amerykański kardynał oszukał wiele osób, w tym świętego Jana Pawła II - uważają goście programu 'Minęła 20' w TVP Info. » więcej 2020-11-11, godz. 20:43 "Służba wobec ojczyzny to nakaz serca" Służba wobec ojczyzny staje się nie tylko obowiązkiem, ile nade wszystko nakazem serca - mówił w homilii biskup Henryk Wejman. » więcej 2020-11-11, godz. 12:41 Transmisja Mszy Św. za Ojczyznę w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi w środę bezpośrednią transmisję Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Początek o godzinie 18. » więcej 2020-11-09, godz. 13:19 Laureaci nagrody ks. Domańskiego. "Pokazał, jaką drogą iść, by zadbać o niezależność narodową" Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza oraz Halina Szumiło to tegoroczni laureaci nagrody księdza Bolesława Domańskiego. » więcej 2020-11-08, godz. 10:36 Ksiądz został raperem. "Odkrywamy jasną stronę" [WIDEO] Ks. Maciej Czaczyk - wikariusz z Myśliborza - wystąpił gościnnie w nowym utworze 'Wszyscy' wraz księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, który jest znany z tego, że od lat tworzy chrześcijański rap, by śpiewać o Bogu. » więcej 2020-11-08, godz. 09:26 Kończy się akcja "Różaniec do granic nieba" W niedzielę kończy się tygodniowa akcja 'Różaniec do granic nieba'. W całej Polsce od 1 listopada wierni modlą się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. » więcej 2020-11-07, godz. 12:52 Kardynał Gulbinowicz z zakazem używania insygniów biskupich Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich - czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej. » więcej 2020-11-03, godz. 10:10 Narodowa nowenna w intencji pokoju i ładu społecznego We wtorek na Jasnej Górze rozpoczyna się narodowa nowenna w intencji pokoju i ładu społecznego w ojczyźnie. To wspólna inicjatywa Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Świeckich oraz ojców paulinów. » więcej 2020-11-02, godz. 07:02 Odpust za zmarłych inaczej niż zwykle Listopad to w Kościele miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Żyjący mogą ofiarować odpust za bliską zmarłą osobę, a odpust jest darowaniem kary za grzechy. » więcej
45678910