Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. ichtis.info
Fot. ichtis.info
Koncert znanego rapera TAU, ale także dużo modlitwy, świadectwa wiary i katechezy wypełnią dwudniowe spotkanie młodych w Chojnie.
Archidiecezjalne Dni Młodych w tym roku wyjątkowo z maja zostały przełożone na październik ze względu na epidemię koronawirusa. Teraz też z obostrzeniami, ale udało się zorganizować święto dla młodych z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Hasłem tegorocznego spotkania jest zdanie "Młodzieńcze WSTAŃ" - mówi ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. - Jest tu echo Ewangelii, to oczywiste, ale też słów papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, żeby ruszyć z kanapy, wstać i nawet w czasie epidemii, który jest nieprosty, po prostu na nowo odkrywać Pana Boga, odkrywać na nowo jego miłość, Miłosierdzie, ale też szukać nowych dróg docierania z Jego Ewangelią do drugiego człowieka.

Początek w sobotę o 15. Archidiecezjalne Dni Młodych potrwają do niedzieli.

Szczegółowy program ADM-ów.
Szczegółowy program ADM-ów.
- Hasłem tegorocznego spotkania jest zdanie "Młodzieńcze WSTAŃ" - mówi ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie.

Zobacz także

2020-12-18, godz. 17:53 Rzecznik Praw Dziecka uhonorował Fundację Małych Stópek Fundacja Małych Stópek została wyróżniona za zasługi dla ochrony praw dziecka. Honorową Odznakę wręczył w piątek w Szczecinie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. » więcej 2020-12-18, godz. 17:19 Rekolekcje w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza w piątek na drugi dzień rekolekcji adwentowych. Początek naszej transmisji po Wiadomościach o godzinie 19. » więcej 2020-12-17, godz. 21:13 Ruszyły rekolekcje. Także na naszej antenie W Radiu Szczecin rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Transmitowaliśmy mszę św. z parafii w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika na Bukowym, ale organizowane przez nowo powstającą parafię pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki… » więcej 2020-12-13, godz. 20:07 Każdy może pomóc potrzebującym na święta Torba Miłosierdzia to świąteczna akcja Caritas, w której każdy może pomóc najbardziej potrzebującym na święta. » więcej 2020-12-13, godz. 16:08 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Abp Dzięga odprawił mszę św. w katedrze [WIDEO, ZDJĘCIA] W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, i Dnia Ofiar Stanu Wojennego , metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła. » więcej 2020-12-13, godz. 09:03 Msza w intencji wieloletniej dyrygentki szczecińskich "Serduszek" Była jedną z najważniejszych osobowości świata muzycznego w Szczecinie. Wieloletnia dyrygentka szczecińskich 'Serduszek', Elżbieta Berczyńska-Kus zmarła w listopadzie, a w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2020-12-13, godz. 08:09 Niedziela Gaudete, czyli "radujcie się, Pan jest blisko" Dziś w Kościele Rzymskokatolickim Niedziela Gaudete, czyli niedziela radości. Przypada zawsze w trzecią niedzielę Adwentu. » więcej 2020-12-02, godz. 22:20 Kolęda w Kościele nad Odrą i Bałtykiem przełożona Kolęda w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej została przełożona na inny termin - postanowił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2020-11-29, godz. 19:51 Internetowy pomysł na Adwent szczecińskiego księdza Zamiast czekoladek, zadania duchowe, modlitwa i piosenka religijna. Ksiądz Maciej Wagner ze szczecińskiej katedry stworzył internetowy kalendarz adwentowy dla młodzieży i dorosłych. » więcej 2020-11-29, godz. 18:53 "Garść fasoli na Święta i słodki upominek" 'Garść fasoli na Święta i słodki upominek' to nowa akcja przygotowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Organizatorzy chcą przygotować świąteczny podarunek dla dzieci i ich rodzin z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Ma… » więcej
2345678