Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza. Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza. Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
270 osób modliło się i bawiło w sobotę na Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Chojnie. Z uwagi na koronawirusa, tradycyjne spotkanie w majówkę zastąpił październikowy weekend. W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza.
Młodzi z całej archidiecezji nie żałowali przyjazdu do Chojny. - ADM-y to świetny czas, żeby spotkać się z innymi młodymi ludźmi, którzy są tej samej wiary i możemy razem być, modlić się wspólnie i stworzyć wspólnotę z ludźmi z różnych miast. Tak, jak mówił Franciszek, trzeba wstać z kanapy, wyjść z domu, znaleźć wspólnotę, zauważać dobro i samemu dawać świadectwo dobrze czyniąc - mówią uczestnicy.

Mimo reżimu sanitarnego i mniejszej liczby uczestników Dni Młodych ducha nie gaszą i są fantastycznym przeżyciem - przyznaje ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. - Pan Bóg, zgodnie z tegorocznym hasłem ADM-ów wzywa nas do wstania. Zwłaszcza, kiedy nie jest łatwo, kiedy pandemia zamyka nam wiele rzeczy, to tym mocniej trzeba nam wstać, nie odpuszczać sobie, wymagać od siebie i szukać nowych dróg, zarówno dotarcia do Pana Boga, jak i odnalezienia go.

W niedzielę w programie Boży fitness na dzień dobry, gra miejska, a msza św. w południe zakończy świętowanie. Kolejne ADM-y w maju przyszłego roku ponownie w Chojnie.

Młodzi z całej archidiecezji nie żałowali przyjazdu do Chojny.
Mimo reżimu sanitarnego i mniejszej liczby uczestników Dni Młodych ducha nie gaszą i są fantastycznym przeżyciem - przyznaje ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie.

Zobacz także

2020-10-30, godz. 09:41 Abp Dzięga dziękuje za ochronę świątyń. "Nie ustawajcie" Gorąco dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy na wiele sposobów według swoich możliwości starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże. Niech Wam Bóg obficie błogosławi. Nie ustawajcie - pisze abp Andrzej… » więcej 2020-10-29, godz. 07:15 Apel biskupów w związku z protestami po orzeczeniu TK Biskupi wezwali w środę do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, wyrażania poglądów bez użycia przemocy i poszanowania godności każdego człowieka. » więcej 2020-10-26, godz. 09:01 Małe Stópki pomagają niepełnosprawnym dzieciom Powstanie miejsca dla osób niepełnosprawnych to jeden z planów Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Fundacja chce zwiększyć pomoc osobom z niepełnosprawnością. » więcej 2020-10-25, godz. 11:44 Wizyta na grobach bliskich i odpust zupełny - przez cały listopad Odpust za zmarłych można otrzymać w ośmiu wybranych dniach całego listopada, a nie tylko przez pierwsze osiem dni tego miesiąca. To również oznacza, że wizytę na cmentarzu możemy zaplanować na kolejne dni listopada, a nie na Wszystkich… » więcej 2020-10-25, godz. 08:09 Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele. » więcej 2020-10-24, godz. 08:38 Abp Dzięga udzielił dyspensy na niedziele i święta Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-10-22, godz. 20:01 Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. » więcej 2020-10-22, godz. 09:24 Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku. » więcej 2020-10-20, godz. 09:16 Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. » więcej 2020-10-19, godz. 20:33 Zmarł ks. Tadeusz Giedrys. Był chory na Covid-19 Nie żyje ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w powiecie gryfińskim. Jak informuje portal igryfino.pl, był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. » więcej
1234567