Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza. Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza. Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
Fot. Ksiądz Wojciech Koladyński
270 osób modliło się i bawiło w sobotę na Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Chojnie. Z uwagi na koronawirusa, tradycyjne spotkanie w majówkę zastąpił październikowy weekend. W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa i katecheza.
Młodzi z całej archidiecezji nie żałowali przyjazdu do Chojny. - ADM-y to świetny czas, żeby spotkać się z innymi młodymi ludźmi, którzy są tej samej wiary i możemy razem być, modlić się wspólnie i stworzyć wspólnotę z ludźmi z różnych miast. Tak, jak mówił Franciszek, trzeba wstać z kanapy, wyjść z domu, znaleźć wspólnotę, zauważać dobro i samemu dawać świadectwo dobrze czyniąc - mówią uczestnicy.

Mimo reżimu sanitarnego i mniejszej liczby uczestników Dni Młodych ducha nie gaszą i są fantastycznym przeżyciem - przyznaje ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. - Pan Bóg, zgodnie z tegorocznym hasłem ADM-ów wzywa nas do wstania. Zwłaszcza, kiedy nie jest łatwo, kiedy pandemia zamyka nam wiele rzeczy, to tym mocniej trzeba nam wstać, nie odpuszczać sobie, wymagać od siebie i szukać nowych dróg, zarówno dotarcia do Pana Boga, jak i odnalezienia go.

W niedzielę w programie Boży fitness na dzień dobry, gra miejska, a msza św. w południe zakończy świętowanie. Kolejne ADM-y w maju przyszłego roku ponownie w Chojnie.

Młodzi z całej archidiecezji nie żałowali przyjazdu do Chojny.
Mimo reżimu sanitarnego i mniejszej liczby uczestników Dni Młodych ducha nie gaszą i są fantastycznym przeżyciem - przyznaje ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie.

Zobacz także

2020-12-18, godz. 17:53 Rzecznik Praw Dziecka uhonorował Fundację Małych Stópek Fundacja Małych Stópek została wyróżniona za zasługi dla ochrony praw dziecka. Honorową Odznakę wręczył w piątek w Szczecinie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. » więcej 2020-12-18, godz. 17:19 Rekolekcje w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza w piątek na drugi dzień rekolekcji adwentowych. Początek naszej transmisji po Wiadomościach o godzinie 19. » więcej 2020-12-17, godz. 21:13 Ruszyły rekolekcje. Także na naszej antenie W Radiu Szczecin rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Transmitowaliśmy mszę św. z parafii w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika na Bukowym, ale organizowane przez nowo powstającą parafię pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki… » więcej 2020-12-13, godz. 20:07 Każdy może pomóc potrzebującym na święta Torba Miłosierdzia to świąteczna akcja Caritas, w której każdy może pomóc najbardziej potrzebującym na święta. » więcej 2020-12-13, godz. 16:08 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Abp Dzięga odprawił mszę św. w katedrze [WIDEO, ZDJĘCIA] W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, i Dnia Ofiar Stanu Wojennego , metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła. » więcej 2020-12-13, godz. 09:03 Msza w intencji wieloletniej dyrygentki szczecińskich "Serduszek" Była jedną z najważniejszych osobowości świata muzycznego w Szczecinie. Wieloletnia dyrygentka szczecińskich 'Serduszek', Elżbieta Berczyńska-Kus zmarła w listopadzie, a w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2020-12-13, godz. 08:09 Niedziela Gaudete, czyli "radujcie się, Pan jest blisko" Dziś w Kościele Rzymskokatolickim Niedziela Gaudete, czyli niedziela radości. Przypada zawsze w trzecią niedzielę Adwentu. » więcej 2020-12-02, godz. 22:20 Kolęda w Kościele nad Odrą i Bałtykiem przełożona Kolęda w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej została przełożona na inny termin - postanowił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2020-11-29, godz. 19:51 Internetowy pomysł na Adwent szczecińskiego księdza Zamiast czekoladek, zadania duchowe, modlitwa i piosenka religijna. Ksiądz Maciej Wagner ze szczecińskiej katedry stworzył internetowy kalendarz adwentowy dla młodzieży i dorosłych. » więcej 2020-11-29, godz. 18:53 "Garść fasoli na Święta i słodki upominek" 'Garść fasoli na Święta i słodki upominek' to nowa akcja przygotowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Organizatorzy chcą przygotować świąteczny podarunek dla dzieci i ich rodzin z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Ma… » więcej
2345678